Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Telefon Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Telefon batarya tamiri nasıl yapılır? gibi sorular cep telefonu kullanıcılarının belirli aralıklar ile sıklıkla sorduğu sorular arasında yer alıyor. Kullanıcı bilinçlendirme yazılarımızın bu bölümünde mobil cihazlarda yaşanan batarya sorunları sonucu batarya değişiminin nasıl yapıldığına açıklık getireceğiz. Yazımızın detaylarına geçmeden önce kullanıcı bilinçlendirme serimizin diğer yazılarına göz gezdirmek isteyebilirsiniz;

  1. Telefon Tamiri Yapan Yerler
  2. Rize Cep Telefonu Servisi
  3. Cep Telefonu Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
  4. İphone Batarya Değişimi

Her geçen gün gelişen cep telefonu teknolojisi ile artık mobil cihazların batarya bölümü kasa içerisinde kalıyor. Bu sebep ile önce ki modellerde sadece batarya satın alıp değişimi kullanıcıların kendi kendine yapabildiği uygulamalar geride kalmış durumda. Cep telefonu batarya arızalarında artık kullanıcılar mobil cihazlarını yetkili cep telefonu servisine teslim ederek değişimini sağlamak durumunda kalıyor. Her ne kadar servis işlemi olarak cep telefonu kullanıcılarının gözünde büyüyen bir işlem olsa da telefon batarya değişimi neredeyse 1-2 iş günü içerisinde çözüme kavuşturularak kullanıcısına teslim ediliyor.

Telefon Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Telefon Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Peki telefon batarya tamiri nasıl yapılır? Telefon performansınızın azalması sonucu batarya konusunda sorun yaşadığınızı düşünüyorsunuz. Bu durumda eğer cep telefonu modeliniz arka kapağa sahip ise ve bataryanızı el yordamı ile yerinden çıkarabiliyorsanız diğer cep telefonu kullanıcılarına göre biraz daha şanslı olduğunuzu varsayabilirsiniz. Bu durumda cep telefonunuza uyumlu bataryayı tespit ederek değişimini kendiniz hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. (Batarya değişimlerinde orijinal ürün kullanmalısınız. Aksi takdirde hem siz hem de cep telefonunuz zarar görebilir.)

Cep telefonu arka kapağı bulunmayan herhangi bir mobil cihaza sahipseniz ne yazık ki batarya değişim işlemini yetkilil cep telefonu servisinde gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu durumda üzülmeyi kenara bırakıp en yakınınızda yer alan cep telefonu servisine giderek durumdan bahsedin. Yetkili işletmenin envanterinde mobil cihazınız ile uyumlu batarya ürünleri bulunuyor ise değişim işlemini hızlıca gerçekleştirecektir. Fakat envanterinden mobil cihazınız ile uyumlu batarya ürünü bulunmuyor ise 2 (iki) iş günü beklemeniz gerekebilir. Son gelişmeler ile birlikte cep telefonunuza ait  uyumlu batarya modellerini kolaylık ile bulabilirsiniz. Bu sebeple bekleme işlemlerine rastlama ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Cep telefonu teknisyeni arızalı telefon batarya tamirini nasıl gerçekleştirir? Teslim ettiğiniz mobil cihazın öncelikle arıza kayıt formu tutulur. Ardından cep telefonu teknisyeni mobil cihazınız üzerinde çalışmaya başlar. Sorunun batarya kaynaklı olduğundan emin olduktan sonra cihazınız ile uyumlu batarya modeli tespit edilerek onarım işlemine geçilir. Teknisyen, mobil cihazın kasasını demonte ederek batarya haznesine ulaşılır. Orijinal cep telefonu bataryasını haznesine yerleştirerek değişim işlemini gerçekleştirir. Ardından cep telefonu kasasını tekrar monte ederek işlemini tamamlar. Son adım olarak cep telefonu kullanıcısı mobil cihazın kontrolünü sağlayarak, onaırm işlemini onaylar.

Telefon Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Telefon Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Rize Batarya Değişim İşlemleri İçin

0 464 214 26 44