Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Samsung Ekran Kırılması

 

Teknoloji dünyası günden güne gelişimini sürdürür iken artık katlanabilen cep telefonu ekranlarını konuşuruz olduk. Bunu konuşurken bir yandan mustarip olduğumuz bir sorun hala devam ediyor; samsung ekran kırılması. Cep telefonu kullanıcılarının sık sık karşılaştığı bu soruna çözüm üretmek teknoloji üreticilerinin en önemli derdi olsa da henüz tatmin edici bir veri elde edemediklerinden teknik servislerde onarımın büyük bölümünü bu sorun işgal ediyor. Bir yandan kronik sorunlar bir yandan ekran boyutunun büyümesi ile azalan dayanım kat sayısı eklenince kullanıcıların cep telefonlarından bir süre ayrı kalmaları mecburi bir hal alıyor. Bilinçli kullanıcı yazı dizimizin bu makalesinde Samsung ekran kırılması sorununa odaklanacağız.

  1. Samsung Ekran Kırılması Nedir?
  2. Samsung Ekran Kırılması Yaşanınca Ne Yapılmalı?

Samsung Ekran Kırılması Nedir?

Ekran sorunları iki ana konu üzerinde ayrılıyor; Yazılımsal ve donanımsal. Bu sorunun ilk kısamı başka bir makale konusu olmak ile birlikte kısa donanımsal müdahaleye ihtiyaç duymadan cep telefonu üzerinde çalışarak çözülebilecek bir sorun.  Asıl yazımızın konusu olan donanımsal ekran sorunlarına gelecek olursak, bu sorun teknik servislerin büyük bölümünü meşgul eden sorunların başında geliyor. Donanımsal sözcüğünü açıklamak gerekirse cep telefonunun fizik değişim veya onarıma ihtiyaç duyması. Örneğin, soket yedek parçası ile yapılan değişim gibi.

Ekran boyutlarının büyümesi ile kimi zaman basit bir darbe ile cep telefonu ekranları kolayca çatlayabiliyor veya kırılabiliyor. Kullanıcılar bu soruna genel de samsung ekran kırılması diyor. Ekran kırılma vakaları insan gözü ile fark edilebilirken kimi zaman cep telefonunun kısmi kimi zaman tamami işlev kaybına sebep oluyor.

Samsung Ekran Kırılması

Samsung Ekran Kırılması

Samsung Ekran Kırılması Yaşanınca Ne Yapmalı?

Samsung ekran kırılması sonucu kullanıcılar soğukkanlı davranıp cep telefonlarına daha fazla zarar gelmemesi adına güvenli hale getirmelidir.  Ardından bölgelerinde yer alan samsung cep telefonu servisini tespit ederek gerekli işlemlerini başlatmalıdır. Bu aşamada kullanıcıların dikkatli olmasında yarar var. Alanında uzman olmayan bireylerin kesinlikle cep telefonunuzu onarmasına izin vermeyin. Her ne kadar basit bir konu gibi görülse de kalıcı hasarlar ile baş başa kalabilirsiniz.

Samsung cep telefonu servisinin adresini belirledikten sonra servise götürerek arıza kayıt formu doldurun.  Cep telefonu teknisyeni mobil cihazınızı inceleyerek sorun ve çözüm hakkında size detaylı bilgi verecektir. Bu aşamada onarım hakkında dilediğiniz soruyu görevli teknisyene yöneltebilirsiniz.

Samsung Ekran değişim ve onarım işlemleriniz için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Samsung Ekran Kırılması

Samsung Ekran Kırılması