Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Samsung Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

 

Cep telefonu kullanıcılarının sıklıkla sorduğu sorular arasında ekran kırılması sonucu samsung ekran kırılması garantiye girer mi? sorusu yer alıyor. Birden çok parametrenin etkisi ile garanti kapsamında olup olmayacağına karar verilen mobil cihaz arızasına bu yazımızda değineceğiz.  Bilgilendirme, Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri bilinçli kullanıcı felsefesi ile ilerlediği bu yol da makale yayınını  sürdürmektedir. Teknoloji dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmek adına yazı dizisinin diğer makalelerini okumanızı öneririz.

Mobil cihaz dünyasının her geçen gün gelişmesi ile yeni özelliklere sahip ekranlar gün yüzüne çıkarken bir yandan daha büyük boyutlarda cep telefonları ile karşılaşıyor. Madde yasası gereği kuvvetin maruz kalacağı alan genişledikçe dayanım oranı azalıyor. Bu sebeple mobil cihazların aldığı darbelerden sağlıklı bir biçimde çıkmaları güçleşiyor. Sonucunda ise ekranları çatlayan veya kırılan cep telefonları ile karşı karşıya kalıyor. Bu durum öyle boyutlara ulaşıyor ki teknik servislerin büyük bölümü ağırlıklı olarak cep telefonu ekran onarımı işlemlerini sürdürüyor.

Samsung Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

Samsung Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

Samsung cep telefonunuzun ekranı kırıldı ve bu durumda ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Öncelikle cep telefonunuzu güvenli bir duruma getirmelisiniz. Ekranı kırık veya çatlak olan cep telefonları ile şarj işlemi gerçekleştirmemeli ve kullanıcı müdahalesinde bulunmamalısınız. Bu durumda izleyeceğiniz en mantıklı taktik yetkili samsung cep telefonu servisini tespit etmeniz olacaktır.

Yetkili samsung cep telefonu servisini tespit etmenin ardından mobil cihazınızı işletmeye, ön inceleme işlemini gerçekleştirmek üzere götürmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta kimi  teknik servisler randevu sistemi ile çalışmaktadır. Götüreceğiniz işletmenin çalışma sistemini öğrenerek duruma göre bir yol izlemeniz adımlarınızı hızlandıracaktır.

Teknik servise götürdüğünüz mobil cihazınızı yetkili teknisyene teslim etmenin ardından arıza kayıt formunu doldurmalısınız. Bu aşamada alanında uzman cep telefonu teknisyeni cep telefonunuzun ön inceleme işlemini gerçekleştirecektir. Bu aşamada mobil cihaz arızasının kaynağı ve onarım yolu tespit edilerek, cep telefonu kullanıcısı bu yolda bilgilendirilecektir. Bu aşamada teknisyene, aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Samsung ekran kırılması garantiye girer mi? bu sorulardan biridir. Fakat bu sorunun tespiti için birkaç parametre bulunur. Garanti süreniz devam ediyor mu? Yaşanan arızada kullanıcı hatası mevcut mu? Teknik servis yetkili samsung servisi mi? Garanti kapsamının şartları nelerdir? Sorularına cevap aranır.

Bu doğrultu da samsung ekran kırılması garantiye girer mi? sorusunun cevabına ulaşarak kullanıcıya bilgi verilir. Detaylı bilgi için Platin Bilgisayar Hizmetlerini (464 214 26 44) arayıp teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Samsung Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

Samsung Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?