Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Samsung Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi?

 

Samsung cep telefonu kullanıcılarının her geçen gün gelişen yeni modellere rağbeti artmasına rağmen samsung ekran sorunlarından bir türlü kaçamıyor. Sık sık gerek kronik gerek fiziksel sorunlar ile gündeme gelen samsung markası bu konuda gelişim göstermeye çalışsa da elle tutulur bir adım henüz atılamadı. Yaşanan kazalar sonucu cep telefonu kullanıcılarının samsung ekranları çatlıyor veya kırılıyor devamında mecburen teknik servis işlemleri ile onarım süreci başlıyor. Kimi zaman bu işlemler uzun sürse de sorunun artması ile birlikte samsung ekran onarımını kimi zaman birkaç gün içerisinde kimi zaman ise saatler içerisinde teslim ediyor. Hal böyle olunca kullanıcılar işlemlerin hızında memnun kalıyor ve cep telefonu ile olan ayrılık süreleri oldukça kısalıyor. Bunun ile birlikte en çok sorulan soru da “samsun ekran kırıldı garanti kapsamına girer mi?” Kullanıcı bilinçlendirme yazı dizisinde bu soruya odaklanacağız.

Samsung Ekran Kırıldı Garanti Kapsamına Girer Mi?

Samsung Ekran Kırıldı Garanti Kapsamına Girer Mi?

Yaşadığınız kaza sonucu samsung cep telefonu ekranınız çatladı veya kırıldı. Bu aşamada soğukkanlılığınızı koruyarak düşünmelisiniz. İlk aşamada cep telefonunuza herhangi bir müdahalede bulunmadan güvenli hale getirmelisiniz. ( Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri oalrak ekranı kırık olan cep telefonlarına kesinlikle şarj etme işleminin gerçekleştirilmemesini öneriyoruz. ) Ardından güvenilir samsung cep telefonu servisine işleminizi intikal ettirmelisiniz. Yapılan bir araştırmaya göre cep telefonlarına gerçekleştirilen onarım müdahalelerinin %20’lik kısmı alanında uzman kişiler tarafından sağlanmadığından dolayı kullanıcının uzun vadede sorunlar ile karşılaşmasına sebep oluyor. Bu sebeple samsung cep telefonunuzu teslime edeceğiniz teknik servisi özen ile seçmelisiniz. Ardından teslim ettiğiniz cep telefonu servisi yetkili unvanı ile işlemlerini sürdürüyor ise garanti kapsamı içerisinde işlem sağlama ihtimaliniz elbette bulunuyor. Lisanslı olmayan cep telefonu servisleri ne yazık ki garanti kapsamı içerisinde onarım işlemi gerçekleştiremeyerek ek ücret politikası güdüyor. Samsung ekran kırıldı garanti kapsamına girer mi? sorusuna biraz daha girecek olur isek;

Samsung cep telefonunuzu teslim ettiğiniz servis yetkili samsung teknik servisi ise alanında uzman cep telefonu teknisyeni ön inceleme işlemi ile sorunun tespitine başlar. Bu aşamada sorunun temeli tespit edilerek uzun ve kalıcı çözümün nasıl sağlanacağı belirlenir. Ardından sistem üzerinden cep telefonu garanti süresinin devam edip etmediği kontrol edilir. Eğer garanti kapsamınız sürüyor ise sorunun kullanıcı hatası olup olmadığı belirlenir. Bu aşama samsung ekran kırıldı garanti kapsamına girer mi? sorusunun kilit noktasıdır. Cep telefonlarının garanti kapsamı, garanti belgesinde maddeler ile belirlenmiştir. Yaşadığınız sorun kullanıcı hatası kaynaklı ise ek ücret talep edilebilir. Bu aşamaların son karar mercii yetkili servis teknisyen kuruludur.

Samsung Ekran Kırıldı Garanti Kapsamına Girer Mi?

Samsung Ekran Kırıldı Garanti Kapsamına Girer Mi?