Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Samsung Ekran Kırıldı Dokunmatik Çalışmıyor

 

Teknoloji üreticilerinin son teknoloji cep telefonlarında ekran boyutlarının sürekli büyümesinden kaynaklanan darbe dayanım kat sayısı azalması kullanıcılara zor anlar yaşatıyor. Artık nerede ise pantolonların ceplerine sığmayacak boyutlara ulaşmasından dolayı sık sık cep telefonu kazalarıyla karşı karşıya kalıyor. Kaza sonucu kullanıcılar samsung ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyor şeklinde geri bildirimlerde bulunuyor. Bu durumda kullanıcılar ne yapmalı?

Teknoloji kullanıcıları yeni çıkan ürün ve sürümlere olan ilgileri seviyesinde yaşadıkları sorunlara ilgi gösterdikleri takdirde bilinçli kullanıcı olurlar. Bunu sağlamak için Rize Platin Cep Telefonu Hizmetleri, bir süredir kullanıcı bilgilendirme yazı dizisi hazırlıyor. Bu yazı dizisini okuyarak, sorunlar üzerinde bilgiler edinerek bilinçli teknoloji kullanıcısı olabilirsiniz.

Samsung cep telefonunuzu düşürdünüz ve ekran üzerinde çatlama veya kırılma oluştu. Bu durumda ilk tespit etmeniz gereken ekranın işlevini yitirip yitirmediği olmalıdır. Kilit tuşuna basarak tepkimeyi incelemeli, dokunmatik özelliğinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelidir. Dikkat: Ekran kırılma vakalarında kimi zaman cam parçaları oluşabilmektedir. Ekran kontrolü sırasında bu parçaların size zarar vermemesine dikkat etmelisiniz.

Samsung Ekran Kırıldı dokunmatik Çalışmıyor

Samsung Ekran Kırıldı dokunmatik Çalışmıyor

Samsung cep telefonunuzu kontrol ettiniz ve samsung ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyor durumu ile karşı karşıya kaldınız. Öncelikle direkt olarak bir müdahalede bulunmamalısınız. Cep telefonu verilerinizi daha önce yedeklemediyseniz verilerinizi dikkat ile yedeklemelisiniz. ( Detaylı bilgiye samsung ekran kırıldı veri kurtarma yazımızdan ulaşabilirsiniz.) Ardından bölgenize en yakın olan samsung yetkili servisini tespit ederek, açık adresini öğrenin. Çalışma saatleri içerisinde samsung yetkili servisine giderek alanında uzman teknisyenin cep telefonunuzu ön inceleme işlemini gerçekleştirmesini sağlayınız.

Samsung cep telefonunuzun garanti süresi dolmadıysa ekran değişiminiz –inceleme sonucu- garanti kapsamı içerisinde gerçekleşebilir. Bu sayede ücretsiz ekran değişim hizmetinden faydalanmış olursunuz. Bu işlem için başvurduğunuz işletmenin samsung yetkili servisi unvanı taşıması gerekir. ( Detaylı bilgi için Samsung Ekran Kırıldı Ne Kadar? Yazımızı okuyabilirsiniz.)

Cep telefonu teknisyeninin ön incelemesi sonucu sorun ve çözüm hakkında kullanıcı bilgilendirilir. Bu aşamada kullanıcı aklına takılan tüm soruları yetkili birime sorarak bilgi edinebilir. Samsung ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyor tamiri nasıl yapılır? bu sorulardan biri olabilir. Tatmin edici bilgileri aldıktan sonra onarım işlemlerinin gerçekleşmesi için kullanıcı onayı gerekir. İşlemleri onayladıktan sonra onarım gerçekleşir ve kullanıcı – teknisyen işbirliği ile onarılan samsung cep telefonu kontrol edilir. Artık kullanıcı cep telefonunu ilk gün ki gibi kullanmaya devam edebilir.

Samsung Ekran Kırıldı dokunmatik Çalışmıyor

Samsung Ekran Kırıldı dokunmatik Çalışmıyor