Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Samsung Anakart Tamiri

 

Cep telefonu teknoloji bir yandan gelişirken bir yandan da yeni sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sorunların ayırımı iki şekilde gerçekleşiyor;

  1. Yazılımsal
  2. Donanımsal

Yazılımsal cep telefonu sorunlarının çözümü için çoğu zaman yedek parça değişimi işlemlerine gerek duyulmuyor. Yaşanan yazılım sorunları yazılım konusunda uzman cep telefonu teknisyeni tarafından kısa sürede çözüme kavuşturularak çözülüyor. Yazılımsal sorunların bir kısmını kullanıcı arama motorları üzerinden kısa bir araştırma yaparak dahi çözüme kavuşturabiliyor. (Dikkat: Yazılımsal sorunların büyük bir kısmı yazılım konusunda uzman teknisyen müdahalesi gerektirir. Bilinçsiz yapılacak müdahaleler kalıcı hasarlara sebebiyet verebilir.) Yazımızın ana konusu olan samsung anakart tamiri ise donanımsal bir cep telefonu sorunudur. Donanımsal sorunlar samsung cep telefonunun herhangi bir parçasında yer alan sorun ile meydana gelir. Cep telefonu servisleri sorunun parçalardan kaynakladığı arızalara donanımsal arıza adını verir.

Samsung Anakart Tamiri

Samsung Anakart Tamiri

Samsung Anakart

Samsung cep telefonunuzun işlevini yitirmesi ile sıkıştığı arıza durumundan kurtarmak için yetkili teknik servise başvurmanız gerekir. Alanında uzman cep telefonu teknisyeni ön inceleme sonucu cep telefonu arızanızın kaynağını size bildirecektir. Bu sorun anakart arızası sorunu olabilir. Bu durumda samsung anakart tamiri işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Anakart arızasının sebebine kısaca değinecek olur isek kısa devre, batarya şişmesi veya yan sanayi ürün kullanımı kaynaklı olabilir. Detaylı bilgi verebilmek için cep telefonu üzerinde çalışılması gerekir.

Samsung anakart tamiri işlemi gerçekleştireceksiniz fakat bir takım tereddütleriniz bulunuyor. Bu tereddütlerin başında işlemin nasıl ve kim tarafından gerçekleştirildiği geliyor.

Mobil cihazınızın samsung anakart tamiri işleminde onarımını gerçekleştirecek olan servisi muhakkak yetkili samsung servisi unvanına sahip işletmeler arasından seçmelisiniz. Mobil cihazların en önemli bölümü arasında yer alan anakart bölümü alanında uzman teknisyen müdahalesine ihtiyaç duymaktadır. Konu hakkında yapılacak müdahale hem cep telefonunuzun garanti kapsamı dışında kalmasına hem de ciddi kayıplar yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bu sebeple riskli müdahale alanları arasında yer alır. Bu işlemler sırasında orijinal samsung yedek parçası kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yan sanayi yedek parça ürünleri mobil cihazınıza yarardan çok zarar verecektir.

Mobil cihazınızı teknik servise teslim ettikten sonra arıza kayıt formu doldurmalısınız. Alanında uzman cep telefonu teknisyeni ön inceleme işlemini gerçekleştirecektir. Sorunun kaynağını tespit edip size arıza ve onarım işlemleri hakkında detaylı bilgi sağlayarak onayınıza sunacaktır. Onay işlemlerinizi sağladıktan sonra teknisyen samsung anakart tamiri işlemlerini gerçekleştirecektir. Onarım sonrası son kontroller cep telefonu kullanıcısı ile yapılarak teslim edilir.

Samsung Anakart Tamiri

Samsung Anakart Tamiri