Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Rize’de Koronavirüs Süreci Boyunca Yapılabilecekler

 

Ülkemizde ve Dünya’da yaşanan pandemi vakası sonrası teknoloji kullanıcılarının Rize’de koronavirüs süreci boyunca yapılabilecekleri üzerine konuşacağız. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak tüm okurlarımıza, bizim de yaptığımız gibi, evdekal demek istiyoruz. Salgın durumunun kontrol altına alınabilmesi adına birey olarak üzerimize düşeni yapmalı, kendimizi salgına karşı korumalıyız.

Bu süre zarfında düzeninizin büyük çoğunluğunu kaybetmiş olabilirsiniz. Unutmamak gerekirse yitirilen hayat düzeninizin yerine yenisini inşa edebilirsiniz. Bunun için öncelikle geriye dönük yaşamınızı düşünmeniz yerinde olacaktır. Ne yaptım? Artık ne yapmalıyım? Ne yapacağım? Gibi içsel sorular, sıkıntılarınızdan çıkmak için başlangıç aşaması olabilir. Devamında bulunduğunuz kısıtlı şartlar altında kendinizi kişisel gelişiminize odaklayabilir, bu yol ile yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Yaşanan salgı sonrası evdekal hareketi ile birlikte dünya genelinde birçok müze mekanlarını internet ortamına taşıyarak tüm kullanıcılar ile paylaştı. Bu sayede dünyanın diğer ucunda yer alan herhangi bir müzeyi kolaylıkla gezerek üzerinde araştırmalar gerçekleştirebilirsiniz. Tabii bunun için yurt dışı kaynaklı müzeler ile birlikte ülkemizde yer alan müzeler de bu harekete katıldı.

Müze gezmenin yanında birçok konserevi ve sanatçı konserlerini canlı olarak yapmaya devam ediyor. Sanatçılar kendi özel mekanlarında kameralarının karşısına geçip konser vermeye devam ediyor. Bu konser yayınları kimi zaman youtube üzerinden kimi zaman ise konserevlerinin kendi resmi web siteleri üzerinden yayına veriliyor.

Sizde evdekal hareketine katılarak hem ücretli hem ücretsiz olarak paylaşılan online eğitimlere katılabilirsiniz. Bu sayede belki senelerdir ertelediğiniz bir eğitime başlayabilir, yeni bir yola girebilirsiniz. (Online eğitimlere gerek ülkemizde yer alan Türkçe eğitimleri izleyerek gerek yurt dışı kaynaklı platformları takip ederek edinebilirsiniz. Reklam olmaması adına ne yazık ki online eğitim platformlarını şu an sizin ile paylaşamıyoruz.)

Kullanıcı bilinçlendirme serimizin bu yazısında Rize’de koronavirüs süreci boyunca yapılabilecekleri sizler ile paylaşmaya çalıştık. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak teknik destek ve danışmanlık hizmeti için bir telefon kadar uzağız.

Sağlıkla Kalın…

Rize’de Koronavirüs Süreci Boyunca Yapılabilecekler

Rize’de Koronavirüs Süreci Boyunca Yapılabilecekler