Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Rize Samsung Şarj Soketi Tamiri

 

Samsung cep telefonlarında sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri de şarj soketinin arızalanması diğer adıyla telefonun şarj olmaması sorunudur. Bu sorun telefon kullanıcıların başına sıklıkla gelmektedir. Kullanıcılar bu durum ile karşılaştıkları zaman, kendi müdahaleleri olmadan, Rize cep telefonu servisine gelmelidir. Şarj soketinde yaşanan sorunun birden çok sebep barındırabileceği gibi kullanıcı müdahalesi ile samsung cep telefonu üzerinde ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Bu sebeple kullanıcılar cep telefonu şarj etme arızası ile karşılaştıklarında acilen bir teknik servise başvurmalıdır. (Cep telefonu servisi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladığımız yazımız bu konuda size yardımcı olabilir.) Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak şarj soketi arızalarının altında yatan sebebi gereği duyduk ve karşısına çıkan verileri kullanıcılar ile paylaşmak için Samsung Şarj Soketi Değişimi isimli yazıyı sizler ile paylaşıyoruz. Ana hatları ile Şarj Soketi Arızası Nasıl Onarılır? üzerinde durduk.

 1. Samsung Şarj Soketi Nedir?
 2. Şarj Soket Arızası Nasıl Anlaşılır?
 3. Cep Telefonu Soket Arızası
 4. Şarj Cihazı Arızası
 5. Bağlantı Kablosu Arızası
 6. Şarj Soketi Arıza Sebepleri
 7. Şarj Soketi Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 8. Rize Şarj Soketi Tamiri
 9. Rize Samsung Şarj Soketi Değişim Ücretleri
 10. Samsung Cep Telefonu Şarj Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 11. Rize Yetkili Samsung Servisi

 

Samsung Şarj Soketi Nedir?

Samsung Şarj Soketi Nedir?

Samsung Şarj Soketi Nedir?

Şarj soketi cep telefonlarının, genellikle, alt kısımlarında bulunan bir mini giriş yuvasıdır. Bu yuva ile samsung cep telefonunuzu şarj edebilir, cep telefonunuzdan başka bir cihaza veri aktarabilir veya farklı elektronik gereçler ile etkileşim kurabilirsiniz. Şarj Soketi arızası yaşamak bir nevi cep telefonunun felç kalması gibidir. Artık şarj etme sorunu ve veri aktarımı sorunu yaşamaya başlarsınız. Veri aktarma işlemini her ne kadar bir müddet erteleseniz dahi şarjınız en geç 24-48 saat arasında tükenecektir. Bu da şarj soket tamiri için ortalama kalan sürenize tekabül eder. Hızlı bir şekilde Rize teknik servise ulaşarak kalıcı çözümler yaratmalısınız.

 

Şarj Soketi Sorunları Neden Kaynaklanır?

Şarj Soketi Sorunları Neden Kaynaklanır?

 

Şarj Soketi Arızası Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle telefonunuzu şarja taktığınız zaman şarj oluyor bildirimi alamıyorsanız 3 farklı gereçten kaynaklanıyor olabilir;

 1. Cep Telefonu Soketi
 2. Şarj Cihazı
 3. Bağlantı Kablosu (USB Kablo)

 

Cep Telefonu Soketi Arızası

Samsung Cep Telefonunuzun şarj etmeme sebebi soket kaynaklı olması için şarj cihazı adaptörü ve bağlantı kablonuzun sorunsuz çalışıyor olması gerekir. Bu durumda soketiniz arızalanmış veya kısa süreli bakım ile çözülebilecek bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Şarj Cihazı Arızası

Şarj cihazı kaynaklı bir arıza yaşayıp yaşamadığınızı öğrenmek adına öncelikle farklı cep telefonu ve farklı bağlantı kabloları ile deneme yapmalısınız. Diğer bağlantı kabloları ve cep telefonlarında da şarj ediliyor bildirimi almıyorsanız, sorunun kaynağı şarj cihazıdır. Bu durumda yetkili cep telefonu servisinden kullandığınız markanın orijinal şarj cihazını almak sorunu çözecektir.

Bağlantı Kablosu Arızası

Bağlantı Kablosu kaynaklı bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı öğrenmek için farklı cep telefonu ve şarj cihazları ile deneme yapın. Tüm denemelerinize rağmen şarj ediliyor bildirimi almıyorsanız şarj bağlantı kablosu sorunu yaşıyorsunuz demektir. Cep telefonları ve şarj cihazları arasında en kısa ömürlü olan bölüm genellikle bağlantı kablolarıdır. Birçok kez özensiz kullanıldığı için bağlantı kablosu arızasına sebep olmaktadır. Orijinal Bağlantı Kablosu alarak sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

 

Şarj Soketi Arıza Sebepleri

Cep telefonu şarj etmeme arızasının soket kaynaklı olduğundan emin iseniz dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Burada 2 temel sorun karşımıza çıkar; Tozlanma ve soket arızası.

Şarj soketi zaman içerisinde kir, toz, yemek artıkları ile dolar. Bu tozlanma ve kirlenme ile birlikte soket ve bağlantı arasında temas sorunu yaşanır. Birbirlerine aktarım gerçekleştiremedikleri için şarj ediliyor bildirimi alamazsınız. Soket temassızlık sorunu çözümü için cep telefonu teknikleri dikkat ile soketin bakımını yapmalıdır. Yapılan bir araştırmaya göre bilinçsiz bir şekilde yapılan soket bakımları, ileri derece soket arızalarına sebep olmakta. Devamında kullanıcılara ek maliyete sebep olması kuvvetle muhtemel.

Şarj Soketi arızası ise çoğunlukla zaman içerisinde bilinçsiz bir şekilde bağlantı kablosunun yuvaya yerleştirilmesinden kaynaklanıyor. Kullanıcılar yuva haznesine bakmadan el yordamı ile cep telefonlarını şarj etmeye çabalıyor. Diğer sebepler arasında ise şarj soketinin korozyona uğraması, şarj soketi dişlerinin kopması, kısa devre yapması gibi sebepler yer alıyor.

 

Rize Samsung Soket Değişimi

Rize Samsung Soket Değişimi

 

Şarj Soketi Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şarj Soketi Değişimini Yetkili Cep Telefonu Servisi Yapmalıdır. Rize Cep Telefonu Servisi alanında yetkin teknikerler barındırır.

Değişime uğrayacak Şarj Soketi Orijinal Samsung Şarj soketi olmalıdır. Yan sanayi ürünler kısa vadede çözüm sunarken, uzun vadede maddi ve manevi zarara uğramanıza sebebiyet verir.

Samsung Cep Telefonu içerisinde yer alan bilgileriniz zarara uğramamalıdır.

Değişime uğrayan şarj soketinin servis sonrası garantisi bulunmalıdır. Aksi halde tekrarlanan sorunlarda ek yük altına girebilirsiniz.

 

Rize Samsung Şarj Soketi Değişimi

Rize Samsung Şarj Soketi Değişimi

Rize Şarj Soketi Tamiri

Şarj soketi arızalarını giderirken kullanıcılar muhakkak alanında uzman yetkili cep telefonu servisini tercih etmelidir.  Samsung Cep telefonu, Rize Cep telefonu servisine teslim edilir ve kullanıcı onayı alınır. Alanında uzman cep telefonu tekniker, arızalı samsung cep telefonu üzerinde çalışmaya başlar. Öncelikle sorunun kaynağını tespit ederek, çözüm yolunu belirler. Ardından samsung cep telefonunun kasa vidalarını sökerek, soket haznesine ulaşır. Devamında orijinal samsung şarj soketi değişimini gerçekleştirir. Şarj edilme onayını aldıktan sonra kasa vidaları monte edilmeye başlanır. İlk haline geri gelen cep telefonu kullanıcı ile birlikte test edilerek onayı alınır. Samsung cep telefonu ilk günkü hali ile kullanıcıya teslim edilir.

Değiştirilen Samsung Şarj Soketleri servis süreci ve servis sonrasında Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri garantisi altındadır. Yaşanacak sorunları, kullanıcı hatası olmadığı sürece kalıcı ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir.

Rize Samsung Şarj Soketi Değişim Ücretleri

Samsung şarj soketi değişim ücretleri modelden modele değişiklik gösterir. Detaylı teknik bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Samsung Cep Telefonu Şarj Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Samsung cep telefonlarını şarj ederken, orijinal samsung şarj cihazı kullanılmalıdır. Orijinal olmayan cep telefonu aksesuarları, telefonunuzun ömrünü kısaltır.
 • Şarj etme işlemi gerçekleşirken, mecbur kalmadıkça, cep telefonunda işlem yapılmamalıdır.
 • Şarj Soketleri belli aralıklar ile toz ve kir bakımları yapılmalıdır.
 • Şarj Bağlantı Kablosu, soket yuvasına yerleştirilirken dikkat edilmelidir. Yaşanan Şarj Soketi arızalarının büyük çoğunluğunun temelinde bu unsur yatar.

 

Cep Telefonu Şarj Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cep Telefonu Şarj Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Rize Yetkili Samsung Servisi

Platin Bilgisayar Hizmetleri, Rize samsung yetkili cep telefonu servisi unvanı ile samsung’un üreticisi olduğu modellere teknik destek hizmeti sağlar. Bünyesinde bulunan zengin orijinal yedek parça yelpazesi ile hızlı ve kalıcı çözümler üreterek, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarır. Alanında uzman cep telefonu teknikerleri ile birlikte Samsung cep telefonu soket arızaları çok kısa sürede sonuca ulaştırır.

Rize Samsung Yetkili Servisi

Rize Samsung Yetkili Servisi

Samsung Cep Telefonları, Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri İle Güvende!

Yorum Yapmak İster misiniz?