Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi unvanı ile kurulduğu günden bu yana teknoloji kullanıcılarının hizmetinde olan Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri yenilikçi ve kalıcı çözümler sunmaya devam ediyor. Teknolojinin de her geçen gün ilerlemesi ile birlikte daha önce hiç karşılaşmadığımız sorunlar ile de karşılaşıyoruz. Bu sorunlara kalıcı çözümler getirebilmek elbette teknik servislerin inovasyon çalışmalarını sürekli hale getirmesi ile mümkün oluyor. Bunu nasıl başarıyorlar? Rize Platin Bilgisayar Hizmetlerininde uyguladığı bir yöntem olan teknoloji üreticileri ile sürekli olarak iletişim halinde bulunmak. Üreticilerin ortaya koyduğu her model ile birlikte yeni bir özellik veya işlevsellik ortaya çıkar iken teknik servis ekipman ve yedek parçaları da bu doğrultu da yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Bu yenilenme sonucunda yeni cep telefonları ile uyumlu teknik servis ekipmanları hızlı ve kalıcı çözümleri kolaylıkla sunabiliyor.

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Bunun ile birlikte cep telefonu teknisyenlerinin de belirli durumlarda eğitimden geçmesi mecburi hal alıyor. Bu kimi durumlarda teknik servis içerisinde gerçekleşirken kimi zaman kurumlar arası eğitimler ile gerçekleşiyor. Yeni eğitimler ile birlikte teknisyen bilgi birikimi artırarak daha önce karşılaşılmamış sorunlara kendi yöntemi ile çözümler sunabiliyor. Birçok Samsung servisinin atladığı bu husus ne yazık ki kritik sorunlar arasında yer alıyor. Rize Samsung Cep Telefonu Servisi olarak diğer tüm Samsung teknik servislerine gelişimlerini belirli aralıklar ile yenilemesini şiddet ile tavsiye ediyoruz.

 

 

  1. Rize Samsung
  2. Rize Samsung Cep Telefonu Servisi
  3. Rize Samsung Cep Telefonu Servis İşlemleri
  4. Samsung Onarım İşlemleri Garanti Kapsamına Girer mi?
  5. Rize Samsung Servis Garantisi Nedir?
  6. Rize Samsung Yedek Parça

 

 

 

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung

1938 yılında Lee Byung-Chul tarafından kurulan Samsung Güney Kore Merkezli bir teknoloji firmasıdır. Samsung birden fazla alanda hizmet vermek ile birlikte en çok Samsung Elektronik ile anılmaktadır. Samsung’un açılış serüveni ise oldukça garip. Balık tutmak, sebze ve meyve satmak için kurulsa da ilerleyen dönemlerde un değirmeni ve şeker makineleri işletmesine evriliyor. 90’lı yıllardan sonra tüm dünyada hızla yayılarak birçok konuda hizmet vermeye başlıyor. Günümüzde ise tabii ki en çok rağbet gören alanı teknoloji alanı oluyor. Özellikle de cep telefonu hizmeti bu konuda başı çekenler arasında. Türkiye pazarına ise yine 90’lı ve 2000’li dönemlerinin başında girerek teknoloji alanında hizmet vermeye başlamıştır. Rize ve çevre bölgesine yine bu dönemlerde aktif giriş yaparak ürettiği teknolojiyi kullanıcıların hizmetine sunmuştur. Devamında ihtiyaç duyulan teknik serviş işlemleri için işletmeler kurulmaya başlanmıştır. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri de bu dönemlerden bu yana Rize Samsung Cep Telefonu Servisi unvanı ile hizmet vermektedir.

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi olan Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, Samsung’un Türkiye pazarına girmesinden bu yana teknoloji çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Hem yazılımsal hem de donanımsal destek hizmetleri verir iken bir yandan kullanıcı bilinçlendirme makaleleri ile her cep telefonu kullanıcısının bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

Alanında uzman cep telefonu teknisyeni kadrosu ile samsung cep telefonu sorunlarınıza yenilikçi ve kalıcı hizmetler sunuyor.

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servis İşlemleri

Arızalanan Samsung cep telefonunuzu güvenli duruma getirerek Rize Samsung Cep Telefonu Servisi araştırmasına başladınız. Bu araştırmanızı gerek Samsung Resmi Sitesinden gerek cep telefonunuz ile tarafınıza teslim edilen teknik servis listesinden ulaşabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken Samsung Resmi Sitesinde yer alan teknik servis listesi her zaman en güncel hali ile yayınlanır. Bu sebep ile yazılı kaynaktan yararlansanız dahi resmi sitesinden teyit etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi adresini belirlediğinizi varsayarak servis işlemlerini anlatmaya devam ediyoruz. Samsung cep telefonunuzu yetkili samsung cep telefonu servisine getirdiniz. İşletme görevlisi sizin ile birlikte bir arıza kayıt formu doldurarak mobil cihazınızı teslim alacaktır. Ardından geri bildirim almak üzere beklemeye başlamalısınız. Bu aşamada cep telefonu teknisyeni ön inceleme işlemine başlayacaktır. Ön inceleme sırasında mobil cihazınızın yaşadığı sorunun kökenine inilerek en etkili müdahale yolu belirlenir. Ön inceleme işleminin kesinleşmesi sonucu sorun ve çözüm yolu cep telefonu kullanıcısına bildirilerek onayına sunulur. Onay vermeniz sonucunda asıl servis işlemleri başlayarak Samsung cep telefonu onarımına geçilir. Bu aşamada sorun donanımsal kaynaklı ise yedek parça değişimi gerçekleşebilir. İşlemlerin son bulması ile birlikte kullanıcı teknik servise davet edilerek teknisyen eşliğinde inceleme gerçekleşir. Sorunsuz çalıştığı onaylandığı takdirde mobil cihaz, kullanıcıya teslim edilir.

Samsung Onarım İşlemleri Garanti Kapsamına Girer mi?

Cep telefonu kullanıcılarının teknik servislere sıklıkla yönlendirdiği bu soru oldukça açık uçludur. Kesin bir bilgi verebilmek ancak ön inceleme işlemi sonrası belirlenebilmektedir. Fakat bu konuda belirli konulardan bahsederek fikir edinmenizi sağlayacağız.

İlk adım olan garanti süresinin devam ediyor olması gerekmektedir. Bu garanti süresi mobil cihazlarda 24 ay süresi içerisindedir. Mobil Cihazınızın fatura tarihinin üzerinden henüz 24 ay geçmedi ise garanti kapsamının ilk aşamasını geçtiğinizi varsayabiliriz.

İkinci aşama da mobil cihazınızın daha önce teknik servis işlemlerine maruz kaldı mı? Şaşırtıcı bir soru olabilir fakat unutmayın mobil cihazınızın Samsung yetkili servisi dışında müdahaleye maruz kaldığında garanti kapsamında kalabilmektedir. Bu sebep ile cep telefonu işlemlerinizin tümünü yetkili samsung servisinde gerçekleştirmeniz uzun vadede maddi ve manevi olarak sizi rahatlatacaktır.

Üçüncü aşama ise cep telefonunuzun sorunu kullanıcı kaynaklı bir sorun mu? Sorusunun cevabında saklıdır. Garanti koşulları genellikle kullanıcı kaynaklı sorunları kapsam içerisine almamaktadır.

Bu üç adımı olumlu yanıtlayabiliyorsanız, yüksek ihtimal ile, mobil cihazınız garanti kapsamında onarım işlemine girecektir.

Uyarı: Kesin kararı ancak ön inceleme sonucu Rize Samsung Cep Telefonu Servisi verebilir.

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Servis Garantisi Nedir?

Teknolojik cihazlar teknik servis işlemleri sırasında farklı bir sorun ile karşılaşabilmektedir. Bu adım da önemli olan Samsung Servisinin teknik servis işlemler sırasında ve sonrasında garanti hizmeti vermesidir. Böylece servis işlemleri sırasında yaşanabilecek herhangi bir sorunda teknik servis ücret talep etmeden cep telefonunuzu onaracaktır. Aynı zamanda donanımsal sorunlarda orijinal samsung parçaları onarım sonrası parça garantisi altında olmalıdır. Bu sayede onarım sonrası 24 ay aynı donanım sorununu yaşamanız durumunda ücretsiz onarım işlemini talep edebilirsiniz.

Uyarı: Samsung parça değişim işlemleri sonrası lütfen servis fatura veya bilgi kağıdını bu süre zarfında saklayınız.

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Cep Telefonu Servisi

Rize Samsung Yedek Parça

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri bölgesinde edindiği geniş kullanıcı ve servis ağı ile birlikte perakende satışın yanı sıra teknik servislere orijinal samsung yedek parça hizmeti de sağlamaktadır. Detaylı bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri Yan sanayi yedek parça satışını ve kullanımını kesinlik ile önermemektedir. Kalıcı çözümler için orijinal samsung yedek parçası kullanmalısınız.

Bilinçli Cep telefonu kullanıcısı kapsamında sizler için oluşturduğumuz yazı dizisinden önerilerimiz;

  1. Samsung Anakart Sorunu
  2. Samsung Anakart Tamiri
  3. Samsung Tamir Yerleri

Sizde ihtiyacınız olan Samsung teknik destek ve onarım işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi edinmek için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Unutmayın Mutlu Cep Telefonu Kullanıcıları, Tecrübeli Teknik Servise İhtiyaç Duyar!

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

464 214 26 44