Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Rize Playstation Servisi

 

Rize Playstation Servisi, oyun konsolları konusunda sorun yaşayan oyunseverlerin (Gamer) en çok aradığı ve sorun yaşadığı konuların başında geliyor. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, kurulduğu günden bu yana playstation serisinin tüm modelleri üzerinden danışmanlık ve teknik destek hizmeti vermeyi sürdürüyor.

Kullanıcı bilinçlendirme serimizin bu yazısında sizlerle Playstation oyun konsollarının teknik destek konuları hakkında konuşacağız. Sevgili gamer, yazımız biraz uzun sürecek. Baştan belirtelim, yerimiz Rize’de bulunuyor. Herhangi bir konuda teknik desteğe veya danışmanlık hizmetine ihtiyacın olursa seve seve yardımcı olmak isteriz. Bize ulaşmak için e-posta atabilir veya web sitemizin alt kısmında yer alan “Sizi Arayalım!” bölümünden bilgilerini girerek talep oluşturabilirsiniz. Durumun acilse endişelenme! 0 464 214 26 44 üzerinden bizimle hızlıca iletişime geçebilirsin.

O halde yazımıza devam edelim mi?

Yazımız içerisinde karşınıza çıkacak olan konu başlıkları şu şekilde:

 1. Rize Playstation
 2. Rize Playstation Servisi
 3. Rize Playstation Servisi Nasıl Bulunur?
 4. Rize Playstation Servisi İşlemleri

Rize Playstation

Ürün yelpazesi bir hayli fazla olan Sony, uzun yıllar önce teknoloji dünyasının iddialı bir dalına daha giriş yapmıştı: Oyun Konsolları. Bunun ile kalmadı köklerini o kadar sağlam attı ki oyun konsolu terimi yerine kendi kullandıkları ismi bizde kullanmaya başladık. Playstation ismi artık oyun konsolu terimi yerine kullanılır olmuştu. Markaların bu konuda ne büyük bir savaş içerisinde olduğunu lütfen unutmayalım. Hal böyle olunca satış miktarını rakip firmalar ile karşılaştırınca bir hayli fazla olduğunu görebiliriz.

En çok tercih edilen oyun konsolu Playstation olunca, oyun severlerin en çok ihtiyaç duyduğu da pek tabi Playstation Servisleri oluyor.  Her ne kadar “Bir teknik servis bulur, onarımı orada gerçekleştiririm” diye düşünüyor olsanız da yazımızdan sonra bir kez daha düşüneceğinizi umuyoruz. Unutmayın iyi bir oyun keyfi için kaliteli bir teknik servise ihtiyaç duyarsınız!

Rize Playstation Servisi

Rize Playstation Servisi

Rize Playstation Servisi

Rize Playstation Servisi, mobil cihazlarda olduğu gibi oyun konsollarında da kullanıcıların tereddütte kaldığı konulardan biridir. Artan oyun konsolu fiyatları ile birlikte alanında uzman Rize playstation servisi bulmak da güçleşiyor. Peki Playstation servisi seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

 1. 1- Oyun konsolunuzu teslim edeceğiniz servisin öncelikle çalışan kadrosunu incelemelisiniz. Alanında uzman teknik ekibi bünyesinde barındıran bir teknik servis işinizi güven ile yapacaktır. Birçoğunuz bunu nasıl inceleyeceğini soruyor olabilir. Oldukça güç bir başlık olduğunun farkındayız. Bu incelemeyi başka bir yol ile de yapabilirsiniz. İkinci seçeneğimizde buna değineceğiz.
 2. 2- Yaşadığınız teknik arıza sonucunda, Teknik servis işletmesinde aklınıza takılan tüm soruları sorun. Bu aşamada görevli tüm sorularınıza cevap verebiliyor ve size yardımcı olmak istiyor ise iyi bir teknik servis bulduğunuzu varsayabiliriz. Yine de diğer seçenekleri atlamayın.
 3. 3- Başvuracağınız playstation teknik servisini sanal ortam (internet) üzerinden inceleyin. Günümüz dünyasında birçok işletme aynı zamanda web siteleri üzerinden de hizmet sağlıyor. Teknik servisin internet sitesine ulaşabiliyorsanız, işletme teknolojiye gereken önemi veriyor demektir.
 4. 4- Playstation teknik servisinin kullanıcı geribildirimlerini okuyun. Yüksek ihtimal ile aynı işletmede daha önce birileri hizmet almıştır. Teknolojiseverler yaşadıkları olumlu veya olumsuz durumları sanal ortamda paylaşmaktadır. Başvuracağınız işletme üzerinde fazlasıyla fikir sahibi olabilirsiniz.
 5. 5- Teknik servisin onarım süreçlerinde kullandığı teçhizatların yeterliliği. Başvuracağınız teknik servisin onarım işlemleri sırasında kullandığı teçhizatlar oldukça önemlidir. Teknolojik yenilikler sonucu, onarım teknolojilerini yenileyen teknik işletmeler işlerini daha hızlı ve güvenli yapacaktır.
 6. 6- Yedek parça envanteri. Her ne kadar bir zorunluluk olmasa da teknik işletmenin bünyesinde barındırdığı yedek parça işlemleri daha hızlı yapmasını sağlayacaktır.

Liste uzayıp gidecektir. Kendi prensipleriniz doğrultusunda seçenekleri şekillendirebilirsiniz.

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, bulunduğu lokasyonda Rize Playstation Servisi hizmeti sağlamaktadır. Alanında uzman teknik kadrosu ve bünyesinde barındırdığı orijinal Playstation yedek parçaları ile hızlı ve kalıcı hizmet sunmaktadır.  Detaylı bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Rize Playstation Servisi

Rize Playstation Servisi

 

Rize Playstation Servisi Nasıl Bulunur?

Kullanıcıların sıklıkla takıldığı ve kesin bir cevaba ulaşamadığı bir diğer soruda budur. Teknik servis bulamadıkça dikkat edilmesi gerekenler listesine bakmak ne işe yarar? Diyebilirsiniz. Bölgenizdeki yetkili playstation servisini bulabilmeniz adına birkaç yoldan bahsedeceğiz.

 

Resmi Web Sitesi: Playstation üreticisi olan Sony’nin resmi web sitesine giriş yaparak bulunduğunuz şehrin bilgileri doğrultusunda yetkili playstation teknik servisine ulaşabilirsiniz.

 

Garanti Belgesi: Oyun konsolu ile birlikte gelen garanti belgesini inceleyerek yetkili playstation servislerini belirleyebilirsiniz.

 

Arama Motorları: Google, Yandex gibi arama motorlarını kullanarak bölgenizde yer alan yetkili playstation servislerini inceleyebilirsiniz. (Bu aşamada teknik servisi arayarak bilgi almak yararınıza olacaktır.)

 

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri Rize ve bölgesinde Yetkili Playstation Teknik Servisi unvanı ile hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Yetkili Playstation Servisi

Yetkili Playstation Servisi

 

Rize Playstation Servisi İşlemleri

 

Rize Playstation servisinizi buldunuz. Açık adresini belirleyerek teknik işletmenin yolunu tutuyorsunuz. Fakat kullanıcılar – daha önce işlem yaptırmadıysa- teknik servislerin işlem aşamalarını ne yazık ki bilmemektedir. Basit şekilde teknik servis işlemlerinden bahsetmekte yarar olacaktır.

 

 

 1. 1- İlk aşamada yaşadığınız sorun ile ilgili işletme görevlisi ile birlikte arıza kayıt formu oluşturmalısınız. Burada kişisel bilgileriniz ile birlikte oyun konsoluna dair teknik bilgiler ve arıza durumu hakkında gerekli notlar alınacaktır. Bu aşamada oyun konsolunu da yanınızda bulundurmalı ve işletme görevlisine teslim etmelisiniz.
 2. 2- Görevli oyun konsolunuz ve arıza kayıt formunuzu ilgili birimin teknikerine iletecektir. Oyunseverin bu aşamada yapacağı bir şey bulunmamaktadır. Tek yapması gereken teknik işletmeden gelecek geribildirimi beklemektir.
 3. 3- Alanında uzman tekniker verilen bilgiler ile birlikte oyun konsolu üzerinde ön inceleme işlemini gerçekleştirir. Bu aşamada sorunun nedenini ve çözüm yolunu saptar.
 4. 4- Oyun konsolu kullanıcısına sorunun nedeni ve en etkili çözüm yolu bildirilir. Oyun Konsolunun garanti süresi devam ediyor ve gerekli garanti şartlarını sağlıyorsa ücretsiz servis işlemi uygulanacaktır. (Şirket politikaları gereği işlem yöntemi ve ücretlendirme belirlenir. Garanti ve ücretlendirme işlemleri hakkında bir başka kullanıcı bilgilendirme yazısı yayınlanacaktır.) Bu aşamada kafanıza takılan tüm soruları işletme görevlisine sorabilirsiniz.
 5. 5- Kullanıcının onayı sonucu onarım işlemine geçilecektir. İşlemlerin büyük çoğunluğu bu aşamada gerçekleşir. Alanında uzman teknik detaylı şekilde oyun konsolu üzerinde çalışmaya başlar. Gerekli gördüğü takdirde orijinal playstation parça değişim işlemi uygulayabilir. (Kullanıcıların birçoğu servis işlemlerini, parça değişimi ile bir tutmaktadır. Herhangi bir parça değişim işlemi mecburi değil ise ilgili işletme tarafından uygulanmayacaktır.)
 6. 6- Onarımı tamamlanan Oyun konsolu (Playstation) işletme görevlisi tarafından test edilir.
 7. 7- Test sonucu olumlu olan cihazlar için kullanıcılara geribildirim yapılarak teknik işletmeye davet edilir. (Kimi işletmeler kullanıcıları arayarak kimileri de mesaj yolu ile geri bildirim de bulunabilir. Bu durum Teknik Servisin kendi kararına bırakılmıştır. )
 8. 8- Oyun konsolu, kullanıcı onayı ile birlikte teslim edilir.
 9. 9- Oyunsevere ise oyun keyfini sürmek kalır.
Rize Playstation Teknik Servisi

Rize Playstation Teknik Servisi

Oyun Keyfiniz Yarıda Kalmasın!

Rize Playstation Servisi

464 214 26 44

 

Kullanıcı Bilgilendirme Serimizin Yazılarına Göz Atmaya Ne Dersin?

Rize Playstation 5

Rize Playstation 4 Soru-Cevap

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?