Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Rize Playstation 5 Oyun Konsolu

Rize’de kullanıcıların merakla beklediği Playstation 5 modeli çok yakında alıcısının karşısına çıkacak. Bu ilk karşılaşmayı Rize’de oyunseverlerin merakla beklediğini Rize Platin Bilgisayar Olarak gözlemliyoruz. Bu bekleyiş Sony’den alınan son verilere göre çok uzun olmayacak. Kısa süre içerisinde Playstation 5 piyasaya yüksek oyun hacmi ve kalitesiyle birlikte sürülerek oyunseverler ile buluşturacak. Rize ve çevre bölgelerde ise Resmi Sony Playstation Servisi olan Rize Platin Bilgisiyar aracılığı ile satışa sunulacak. Aynı zamanda Rize Platin Bilgisayar Playstation 5 Teknik Servis Hizmeti, Orijinal Yedek Parça Hizmeti ve Rize Playstation 5 Oyun Hizmeti de sunacak. Oyun Konsolları hakkında detaylı bilgi almak için bize 0 464 214 26 44 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yazımız boyunca sizlere Playstation 5 hakkında bilgiler verecek ve önceki versiyonlar ile özellik karşılaştırması yapacağız. Haydi Başlayalım!

Öncelikle içeriğimizde karşılaşacağınız başlıklar şu şekilde;

  1. Rize Playstation 5 Oyun Konsolu Durumu
  2. Playstation 5 ve Playstation 4 Karşılaştırması
  3. 4K Çözünürlük
  4. HDR Teknolojisi
  5. Oyun Hacmi
  6. Oyun Kolu Özelliği
  7. Rize Playstation 5 Oyun Konsolu

Öncelikle diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi Sony’in yaptığı ilk açıklamaya göre Playstation 5 499 dolar ücretlendirmesi üzerinden piyasaya sürülecek. Fakat Türkiye ve Rize Playstation 5 oyun konsolu Fiyatı Yaklaşık 7.000 TL düzeyinde seyredecek. İlk aşamada bu açıklamalara oyunseverler tarafından çeşitli eleştiriler gelse de ne yazık ki açıklanan resmi veriler ücretlendirmelerin geçerli olacağı yönünde.

Her teknolojik ürün gibi başlangıçta üst seviyede ücretlendirme ile piyasaya sürülse de ilerleyen aşamada aynı hızda aşağı yönlü bir grafik sergileyeceğini tahmin ediyoruz.

Rize Playstation 5

Rize Playstation 5

Rize Playstation 5 Oyun Konsolu Durumu

Tüm Türkiye’de piyasaya sürüldüğünde Rize Platin Bilgisayar olarak bu durumu Rize Playstation 5 oyun konsolu Satışı duyurusu ile karşılayacağınız. Rize ve çevre bölgede ikamet eden oyunseverler bu sayede zahmete girmeden Playstation 5’e Platin Bilgisayar vasıtasıyla kolaylıkla sahip olabilecek. Detaylı bilgi almak için bize 0 464 214 26 44 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Rize Playstation 5 Oyun Konsolu

Rize Playstation 5 Oyun Konsolu

Playstation 5 ve Playstation 4 Karşılaştırması

4K Çözünürlük:

Playsation 4 ve Playstation 5 modellerinin her ikisi de 4K çözünürlüğünde oyun deneyimleme heyecanı sunuyor. Burada Playstation 5 ‘i bir adım öne geçiren şey ise yeni oyunların bu platformlar üzerinden gelecek olmasıve 120 fps görüntü hızı verebilmesi. Bu sayede oyun grafikleri daha da gelişme imkanına sahip olacak. Haliyle her ikisi de 4k çözünürlüğünde oyun deneyimi sağlıyor olsa da Playstation 5’in oyun deneyimi bir tık önde olacak.

(Bir yandan Playstation 5’lerde 8k çıkışı destekleyerek bir oyun deneyimi amaçlasa da henüz bu deneyimi gözlemlemediğimiz için yorumda bulunmak sağlıklı olmayacaktır.)

Not: Playstation 4 ve Playstation 5 oyun konsolları içerisinde yer alan 4K ve 8K (ps5) özellikleri için bu çıkışları destekleyen Televizyonlara ihtiyacınız vardır. Eğer Televizyonunuz bu özellikleri desteklemiyor ise ne yazık ki desteklediği format oranında çıkış alarak oyun deneyiminizi sürdürebilirsiniz. Aksi halde Televizyon marka ve modelini değiştirmeniz gerekebilir. 

Rize Playstation 5 | 4K Çözünürlük

Rize Playstation 5

HDR Teknolojisi:

Öncelikle sizlere HDR teknolojisinin ne olduğundan bahsedelim. HDR teknoloji oyun konsollarında insan gözünün ışık aralığına yakın sonuçlar sergileyerek daha gerçekçi oyun deneyimi sunmayı amaçlar. HDR teknoloji yine hem Playstation 4 hem de Playstation 5 modellerinde bulunmaktadır. Fakat alınan ilk verilere göre –teknolojinin de gelişmesi ile- Playstation 5 modellerinde yer alan HDR teknolojisinin daha üst seviyede olduğu yönünde. Bu sayede oyunseverler Playstation 5 modelinde daha gerçekçi oyun deneyimine sahip olarak eğlenceli vakit geçirebilecek.

Rize Playstation 5 | HDR

Rize Playstation 5 | HDR

Oyun Hacmi:

Her ne kadar teknolojik veriler birinci aşamada çok önemli olsa da oyun konsolu üzerinde oynayacağız oyunlar da oldukça önemli. Bu perspektiften baktığımızda Playstation 4 modelinin daha eski olması oyun hacminin daha yüksek olmasına elbette imkan sağlıyor fakat unutulmamalıdır ki yeni çıkan ve talep gören oyunlar genellikle oyun konsollarının son versiyonu için tasarlanır ve oyun grafikleri daha üst seviyede olur.

Playstation 5 de hangi oyunlar yer alacak? İsimli yazımızda da belirttiğimiz gibi daha çıkmadan onlarca oyun playstation 5 modeli için piyasaya sürülmeye hazır bile. Bu sayede kullanıcılar sevdikleri oyunlar ile bağları kopmadan oyun deneyimini sürdürmeye aralıksız devam edebilecek.

Rize Playstation 5 | Oyun Hacmi

Rize Playstation 5 | Oyun Hacmi

Rize Playstation 5 oyun konsolu için zengin oyun hacmi ile Rize Platin Bilgisayarı Tercih Edebilirsiniz. Playstation oyunları hakkında detaylı bilgi almak için bize 0 464 214 26 44 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Oyun Kolu Özelliği:

Playstation 5 ve Playstation 4 üzerindeki en bariz özelliklerden bir diğeri konsol üzerinde değil oyun kolu üzerinde yer alıyor. Bu başlık altında incelediğimizde Playstation 5 oyun kolu açısından önceki modeline göre birkaç adım daha önde diyebiliriz.

Playstation 5 oyun kolunda kullanılan ve yeni bir teknoloji olan Dualsense teknolojisinde en bariz özelliği oldukça ergonomik olması. Oyunseverler oyun kolunu eline aldıklarında sıkı bir şekilde kavrayarak mükemmel oyun keyfine sahip oluyor.

Bunun ile birlikte üst seviyeye çıkarılmış olan titreşim sensörleri ile oyun içerisinde gerçekleşen aksiyonları kullanıcı kolaylıkla elleri üzerinde hissedebiliyor. Her ne kadar Playstation 4 oyun kolu üzerinde de titreşim sensörleri yer alıyor olsa da Dualsense oyun kolu teknoloji ile gelen titreşim boyutu daha gerçekçi ve üst seviyede.

Bir diğer değişiklik ise L1 ve L2 tuşları üzerine oyunseverlerin uyguladığı kuvvet orantısında etki etmesi. Böylece kullanıcıların hedefledikleri müdahale daha gerçekçi ve amacına uygun bir şekilde gerçekleşebilecek.

Son olarak Dualsense oyun koluna entegre edilen mikrofon ve kulaklık sayesinde oyunseverler ek bir aksesuar olmadan tek tuş ile oyunun keyfini daha iyi çıkarabilecek ve internet üzeriden takım oyunları oynayabilecek!

Playstation oyun kolunun tüm modelleri için zengin tasarım seçenekleri ile Rize Platin Bilgisayarı Tercih Edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bize 0 464 214 26 44 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Rize Playstation 5 | DualSense

Rize Playstation 5 | DualSense

Rize Playstation 5 Oyun Konsolu

Kullanıcı bilinçlendirme serimizin bu içeriğinde size Playstation 5 hakkında özet bir bilgilendirme yaparak fikir sahibi olabileceğinizi düşündük. Playstation 5 tarih olarak yaz döneminde piyasaya sürüleceği yönünde resmi bir açıklama olsa da bunun gerçekleşmesi yaz aylarının son günleri belki sonbahar aylarına sarkabilir. (Pandemi süreci sebebiyle aksayan nakliye ve kargolama hizmetleri sebebi ile) Her ne kadar zamanlama olarak gecikmeler olsa da mevcutta yer alan Playstation modelleri oldukça iyi grafik ve oyun deneyimine sahip.

Rize Platin Bilgisayar Editör görüşlerine kısaca değinmek gerekirse;

Eğer halihazırda herhangi bir oyun konsolu kullanıyorsanız, ürünün sizi ne derece memnun ettiğini gözden geçirin. Eğer sıkı bir oyunsever iseniz zaten playstation 5 modelinin piyasaya sürülmesini merakla bekliyor olacaksınız. Fakat oyun sizin için ara sıra gerçekleştirdiğiniz bir hobi ise açıklanan ücret sebebi ile bu yük altına girmeniz sizi zor durumlara sokabilir. Bizim önerimiz oyun deneyimini artırmak adına adımlar atmanız. Bu sayede birkaç değişiklik ve ufak bir yatırım ile çok daha iyi sonuçlar alabilir, oyun deneyiminizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Aynı zamanda oldukça iyileşmiş olan teknik özellikler ve ürün tasarımı ile birlikte Rize Playstation 5’i tercih etmek yenilenen teknolojisi ile birlikte yararınıza olacaktır. Sony Playstation 5 oyun konsolu hakkında bilgi ve teknik destek almak için 0 464 214 26 44 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yıllar önce çıktığımız teknoloji dünyasında ana prensip edindiğimiz müşteri memnuniyeti ilkesi ile sizde Rize Platin Bilgisayar’da yerinizi ayırtabilirsiniz.

Unutmayın! Mutlu Oyunseverlerin (Gamer) arkasında alanında uzman Teknik Servis Hizmetleri vardır!

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?