Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Rize İphone Şarj Soketi Tamiri

 

İphone modellerinde şarj soketinin işlevini yitirmesi sonucu yaşanan cep telefonu arızasıdır. Çoğunlukla kullanıcı hatasına bağlı olarak gelişen iphone şarj soketi arızası yaşanması durumunda Rize cep telefonu servisine destek talebinde bulunulmalıdır. Cep telefonu arızasında bilinçsizce yapılan müdahaleler %60 oranında daha büyük cep telefonu arızalarına sebebiyet veriyor. İphone modellerinin gerekli test ve incelemelerini sağlayan Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, Şarj soketi arızası ve çözümünün temellerine inerek araştırmalarını tamamladı. Bilinçli telefon kullanıcıları yetiştirmek için iphone şarj soket arızası nedir? Rize İphone şarj soketi tamiri nasıl yapılır? İphone şarj soketi arızası nasıl anlaşılır? Sorular sorarak sorunun temellerini inceleyeceğiz.

 

 1. iPhone Şarj Soketi Nedir?
 2. Şarj Soket Arızası Nasıl Anlaşılır?
 3. Bağlantı Kablosu Arızası
 4. Şarj Cihazı Arızası
 5. iPhone Soket Arızası
 6. Şarj Soketi Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 7. Rize Şarj Soketi Tamiri
 8. Rize iPhone Şarj Soketi Değişim Ücretleri
 9. Rize Yetkili iPhone Servisi

 

iPhone Şarj Soketi Nedir?

iPhone Şarj soketi, genellikle cep telefonlarının alt kısmında bulunan bağlantı kablosu giriş yuvasıdır. Bu yuvanın kullanım amaçları arasında cep telefonuna enerji sağlamak, bağlantı kablosu yolu ile veri alışverişi yapmaktır. Şarj soketinin işlevini kaybetmesi, onarılmadığı sürece, iPhone’un felç olması anlamına gelir. Şarj soketinin çalışmaması sonucu enerji aktarımı gerçekleşmez ve bünyesinde ki enerji tükendiğinde artık çalışmayacaktır. Veri aktarımı işlevini yitirmesi ise belli bir süre kullanıcınını idare edebileceği bir sorun olmak ile birlikte yine de sorun teşkil edecektir.

Rize iPhone Şarj Soketi Tamiri

Rize iPhone Şarj Soketi Tamiri

Şarj Soket Arızası Nasıl Anlaşılır?

 1. Bağlantı Kablosu Arızası
 2. Şarj Cihazı Arızası
 3. Cep Telefonu Soket Arızası

 

iPhone Bağlantı Kablosu Arızası

Yaşanan bağlantı hatalarının en başında gelen bağlantı kablosu arızası, kolaylıkla çözüme ulaşılabilecek bir sorundur. Peki iPhone Kablo Arızası Nasıl Anlaşılır? Öncelikle iki adet iphone cep telefonu ve iki adet orijinal iphone şarj cihazına sahip olmasınız. Bunları aynı bağlantı kablosu ile dönüşümlü test ederek sorunun kaynağını çözebilirsiniz. Hem telefon hem de şarj cihazlarınızı değiştirmenize rağmen iphone şarj etmeme sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız, sorunun kaynağı, yüksek ihtimal ile bağlantı kablonuzdan kaynaklanmaktadır. iPhone bağlantı kablosu arızası çözümü ise oldukça basit ve teknik servis müdahalesine ihtiyaç duymuyor. Rize iphone yetkili servisine gelerek orijinal iphone bağlantı kablosu edinebilirsiniz. Orijinal olmayan ürün kullanmak uzun vadede cep telefonunuza ciddi hasarlar verebilir.

 

iPhone Şarj Cihazı Arızası

Rize iphone şarj soket arızalarının büyük bölümünün aslında giriş yuvasından değil, iphone arızalı şarj cihazlarından kaynaklandığını tespit ettik. Kullanıcılar çoğunlukla orijinal olmayan şarj cihazı kullandıklarından dolayı kısa sürede iphone şarj edememe sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Sorunun temeline indiğimizde ise şarj cihazı yer alıyor. Şarj cihazının arızalandığını nasıl anlarız? Diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz. Öncelikle elinizde ikişer adet şarj cihazı ve bağlantı kablosu yer almalıdır. Dönüşümlü olarak iphone aksesuarlarını denediğinizde şarj cihazının bozulup bozulmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Çözümü ise oldukça basit, Rize iphone yetkili servisine gelerek orijinal iphone şarj cihazı satın alarak kısa sürede soruna çözüm bulabilirsiniz.

 

Cep Telefonu Soket Arızası

iPhone şarj soket arızalarının kaynağı yuva girişi ise bunun birkaç farklı sebebi olabilir. Arıza sebeplerini kullanıcılar tarafından öğrenilmesi kimi zaman mümkündür. Yaşanan iPhone soket arızası sebeplerinden bazıları; Şarj Soketinde tozlanma-kirlenme, şarj soketinin diğer sebeplerden işlevini yitirmesi.

iPhone Şarj Soketinde Tozlanma-Kirlenme

iPhone cep telefonlarımız yaşamımızın her anında olmasından dolayı dış etkenlere maruz kalır. Kimi cep telefonu kılıflarının şarj soket yeri koruyucu olsa da her zaman açık olan bölüm soket yuvasıdır. Köşeli ve açık olduğundan rahatlıkla tozlanma ve kirlenmeye maruz kalır. Yuva içerisinde biriken toz, bağlantı kablosu ve dişler arasındaki enerji bağlantısını engelleyebilir. Cep telefonu arızasının temelinde soket arızası bulunmamasına rağmen kullanıcı tarafından şarj soketinin arızalı olduğu düşünülebilir. Sorunun kaynağını öğrenmek adına iphone cep telefonunuzu Rize cep telefonu servisine getirerek alanında uzman teknik ekibin kontrolünde çözüme ulaşabilirsiniz. Çözümü ise oldukça hızlı şekilde yuvanın cep telefonu teknikeri eşlinde temizlenerek teslim edilmesidir.

Rize iphone şarj soketi arızası

Rize iphone şarj soketi arızası

Rize iPhone Şarj Soketi Arızası

iPhone cep telefonu arızaları sıralamasında başı çeken sorun şarj soket arızasıdır. Kendi içerisinde birden fazla sebep barındırmak ile birlikte ağırlıklı olarak kullanıcıların bağlantı kablosunu dikkatsizce yuva girişine yerleştirmeye çalışmalarından meydana gelir. Zorlama ile yerleştirilen iphone kablosu şarj soketinin yuva çevresine ve dişlerine zarar vererek temassızlık yaşanmasına sebep olur. Bu seviye de kesinlikle Rize cep telefonu servisinin müdahalesi gereklidir. Bilinçsizce yapılan müdahale kalıcı sorunlara sebebiyet verebilir, ürünün garanti kapsamına çıkmasına neden olabilir.

 

Şarj Soketi Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arızalı cep telefonunuzun garanti kapsamı dışarısına çıkmaması için Rize iphone yetkili servisine başvurmalısınız. Yetkili servisi nasıl seçebilirim?

iPhone şarj soket değişimini, alanında uzman yetkili iphone servisi gerçekleştirmelidir. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, Rize iphone servisi unvanı ile çözümler sunmaktadır.

iPhone içerisinde yer alan rehber, fotoğraf, not ve diğer bilgilerinizin teknik servis işlemleri sırasında zarara uğramaması gerekir.

Arızalı iPhone’nda kullanılacak olan iphone yedek parçası orijinal olmalıdır. Orijinal olmayan yedek parçalar uzun vadede maddi ve manevi zarara yol açabilir. Rize cep telefonu servisi, rize orijinal iphone yedek parça tedarikini başarı ile üstlenmektedir. Detaylı teknik bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Değişimi gerçekleştirilen iPhone parçasının teknik servis işlemleri sırasında ve sonrasında servis garantisi olmalıdır.

Rize iphone servisi

Rize iphone servisi

Rize Şarj Soketi Tamiri

Yaşanan cep telefonu arızalarında kullanıcılar Rize yetkili cep telefonu servisine başvurmayı ihmal etmemelidir. Öncelikle arıza yaşanan iPhone modeli, Rize cep telefonu servisine teslim edilir ve kullanıcının onayı alınır. Cep telefonu teknikeri, arızalı cep telefonu üzerinde işlemlerini başlatır. Sorunun kaynağını, envanterindeki teknik servis ekipmanı ile tespit eder. Devamında uygulayacağı çözümü belirleyerek kullanıcıya iletir. iPhone kasası üzerinde yer alan vidalar sökülerek soket yuvasına ulaşılır. Orijinal iphone yedek parçası test edilerek, uzman tekniker tarafından onaylanır. Arızalı soket yuvası sökülerek değiştirilir. iPhone cep telefonu kullanıcı eşliğinde test edilerek, onayı alınır ve teslim edilir.

Değişimi sağlanan iPhone şarj soketleri servis işlemleri sırasında ve servis işlemleri sonrasında Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri garantisi altındadır. Yaşanabilecek sorunlarda ücretsiz onarım işlemini gerçekleştirir.

Rize iPhone Soket Değişimi

Rize iPhone Soket Değişimi

Rize iPhone Şarj Soketi Değişim Ücretleri

Şarj soket değişim ücretleri sorunun kaynağına ve iPhone modellerine göre değişkenlik gösterir. Sağlıklı bilgi almak için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Rize Yetkili iPhone Servisi

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri Rize, Samsun, Trabzon ve Giresun da yetkili iphone servisi unvanı ile hizmet vermektedir. Bünyesinde barındırdığı iphone yedek parçaları ve aksesuarları ile hızlı ve kalıcı çözümler sunarak, müşteri memnuniyetini sağlar. Detaylı teknik bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Rize yetkili İphone Servisi

Rize yetkili İphone Servisi

 

Yorum Yapmak İster misiniz?