Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Rize Cep Telefonu Yedek Parça

 

Rize cep telefonu yedek parça ihtiyacı duyan hem cep telefonu kullanıcıları hem de cep telefonu servislerinin ihtiyaçlarını karşılayan Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri envanterine yeni ürünler eklemeye devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana teknoloji alanında danışmanlık ve teknik destek hizmeti sunan Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri cep telefonu yedek parçaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmak amacıyla kullanıcı bilinçlendirme yazı serisine devam ediyor.

  1. Rize Cep Telefonu Yedek Parça Nedir?
  2. Cep Telefonu Yedek Parçasına Neden İhtiyaç Duyarız?
  3. Cep Telefonu Yedek Parçasını Nasıl Temin Edebilirim?
  4. Orijinal ve Yan Sanayi Yedek Parçalar Arasındaki Fark Nedir?

Rize Cep Telefonu Yedek Parça Nedir?

Peki Cep telefonu yedek parçası deyince neyi kastediyoruz? Cep Telefonu Yedek parçası ne işe yarar? Cep telefonu yedek parçası aslında mobil cihazların içerisinde yer alan donanımsal parçaların tümüne verilen isimdir. Bu yedek parçalar Anakart olabilir iken kamera dahi olabilir. Bu durum ihtiyacınız olan parça doğrultusunda değişiklik gösterecektir.

Cep Telefonu Yedek Parçasına Neden İhtiyaç Duyarız?

Cep telefonu yedek parçasına ihtiyaç duymamızın birden çok sebebi bulunabilir. Bunlardan biri mobil cihazlarımızın arızalanma durumudur. Örneğin cep telefonunuzun anakartı ile ilgili bir sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda mobil cihazınızın anakart değişim işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda Cep Telefonu Anakart Yedek Parçasına ihtiyaç duyarsınız. ( Cep Telefonu Anakart Değişimi işlemleri)

Diğer bir sebep ise donanımınız arızalanmasa dahi değişime ihtiyaç duyma durumunuzdur. Bu kapasite veya özellik sebebi ile olabilir. Bu durumlarda genelde karar cep telefonu kullanıcısına kalmıştır. İlk durumda ise çoğunlukla parça değişim işlemi zorunlu haldedir.

Orijinal Cep Telefonu Yedek Parça

Orijinal Cep Telefonu Yedek Parça

Cep Telefonu Yedek Parçasını Nasıl Temin Edebilirim?

Bireysel Cep telefonu kullanıcıları genellikle cep telefonu yedek parçası temin etme ihtiyacı duymazlar. Bu görev Cep Telefonu Teknik Servislerine bırakılmıştır. Özellikle cep telefonunuz garanti kapsamı dahilinde onarım işlemi görüyor ise yedek parça teminini yetkili teknik servis sağlayacaktır.

Yine de mobil cihazınızın yedek parçasını siz temin etmek istiyor olabilirsiniz. Bu durumda yetkili yedek parça satıcılarına ulaşmalısınız. Rize ve çevre bölgelerde Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, Rize cep telefonu yedek parçası desteği sağlamaktadır.

İhtiyacınız olan Rize Cep Telefonu Yedek Parçaları için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Orijinal ve Yan Sanayi Yedek Parçalar Arasındaki Fark Nedir?

Teknolojik cihazların tümünde orijinal yedek parça kullanımı önceliği her zaman önemlidir. Bunun belli başları sebepleri bulunmaktadır.

  1. Orijinal cep telefonu yedek parçalarının üretim aşamasına geçmeden önce özenle Ar-Ge çalışmaları tamamlanır. Bu sayede sorunların büyük kısmı gözlenmiş ve çözüme kavuşturulmuş olur. Yan Sanayi ürünlerde ise Ar-Ge çalışmaları çoğunluk ile yapılmaz. Orijinal ürünler taklit edilir.
  2. Orijinal cep telefonu yedek parçalarının işlem sonrası parça garantisi bulunmaktadır. Bu sayede tekrar yaşayacağınız herhangi bir sorunda ücretsiz değişim ve onarım işleminden faydalanabilirsiniz. Yan sanayi yedek parçalarda ise değişim sonrası parça garantisi bulunmamaktadır.
  3. Orijinal cep telefonu yedek parçalarının üretim yeri ve markası belirlidir. Genellik ile yedek parça üretimini mobil cihaz üretici firmalar sağlamaktadır. Böylece yaşayacağınız sorunda karşınızda kurumsal bir adres bulabilirsiniz. Fakat Yan Sanayi ürünlerin üreticileri çoğunluk ile belirsizdir.
  4. Orijinal cep telefonu yedek parçalarının üretim sonrası test ve kontrolleri yapılır. Mobil cihazınıza uyumlu şekilde teknik servislere iletilir. Uzun vadede sorun yaşama durumunuz bu sayede en aza indirgenmiş olur.

Sonuç;

Orijinal cep telefonu yedek parçası kullanmak uzun vadede hem maddi hem de manevi olarak sizin lehinize olacaktır. İlk bakışta yan sanayi ürünlerin fiyatlandırması sizlere daha uygun gelebilir. Fakat uzun vadede mobil cihazınız üzerinde gerçekleşebilecek sorunlar katlanarak artabilir. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak Rize cep telefonu yedek parça işlemlerinde şiddet ile Orijinal cep telefonu yedek parça kullanılmasını tavsiye ediyor, onarım ve yenileme işlemlerimizi bu yol ile sağlıyoruz. Detaylı bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

Rize Cep Telefonu Yedek Parça

Rize Cep Telefonu Yedek Parça