Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Rize Bilgisayar Kamerası

Pandemi dolayısıyla geçilen uzaktan eğitim metodu sebebiyle öğrenciler Google üzerinde sıklıkla Rize bilgisayar kamerası araması gerçekleştiriyor. Gerek internet üzerinden gerek sözlü iletişim yoluyla aldığımız talepler doğrultusunda öğrencilerin ve evden çalışanların kullanması için stoklarımıza bilgisayar kamerası eklemesi yapmayı ihmal etmedik. Siz de ihtiyacınız olan bilgisayar kamerası modelini seçmek için bizim ile 0 464 214 26 44 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

  1. Bilgisayar Kamerası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
  2. Masa üzeri Bilgisayar Kamerası
  3. Bilgisayar Üzerine Yerleştirilebilen Kamera
  4. Çalışma Alanı Düzeni
  5. İyi Bir Görüntü için Püf Noktalar

Bilgisayar Kamerası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evden çalışırken veya derse girerken görüntünüzün en verimli şekilde aktarılması için iyi bir kamera tercihinde bulunmalısınız. Bu kamera tercihini yaparken marka, görüntü kalitesi gibi değerlere özen gösterebilirsiniz.

Bilgisayar kameraları genel olarak iki tipolojiye sahiptir. Biri sabit masa üzeri versiyonları biri de bilgisayar üzerine yerleştirilebilen web cam versiyonları. Bu iki versiyonun bulunduğu şartlara göre avantaj ve dezavantajları bulunabilir.

Rize Bilgisayar Kamerası

Rize Bilgisayar Kamerası

Masa üzeri Bilgisayar Kamerası

Masa üzerine yerleştirilen bilgisayar kameraları görüş açısı olarak sizden alt kademede kalabilir. Bu sebep ile ekran üzerinde görüntünüz aşağıdan yukarı doğru olacaktır. Bu ise istenmeyen bir durumdur. Doğru açı baş hizası ile aynı seviyede olan kamera açısıdır. Bunu sağlamak için baş hizasına yükselecek şekilde kameranın altına destek koyma çözümü uygulanabilir.

Masa üzeri bilgisayar kamerasının avantajı ise bilgisay

ar titreşimi durumlarından etkilenmemesi yer alır. Böylelikle görüntünüzde herhangi bir titreme meydana gelmeyecektir.

Masa Üzeri Bilgisayar Kamerası (Webcam) - Rize Bilgisayar Kamerası

Masa Üzeri Bilgisayar Kamerası (Webcam) – Rize Bilgisayar Kamerası

Bilgisayar Üzerine Yerleştirilebilen Kamera

Bilgisayar üzerine yerleştirilebilen kamera çeşidinde ise bir diğerinin aksine baş hizasında olması görüntü açısının doğru olmasını sağlar. Böylelikle göz hizasında olan açı sizi izleyenler için rahatsızlık oluşturmayacaktır.

Bu çeşidin aynı zamanda bir de dezavantajı bulunmaktadır. Bilgisayar üzerine kıskaç ile yerleştirildiği için özellikle dizüstü bilgisayarlarda ekran ile oynamanız veya bir temas halinde titreşim meydana gelir. Haliyle sizleri izleyenler tarafından anlık olarak sorun fark edilir. Bilgisayar üzerine yerleştirilebilen kamerayı ekran yerine farklı bir yere tutturarak kullanmak bu titreşim olayından kurtulmanızı sağlayabilir.

Fakat en doğru modeli seçmeden önce kullanacağınız bölümü verimli hale getirmeniz yarar sağlayacaktır. Bunun için belirli adımları uygulayabilirsiniz. O halde başlayalım!

Rize Bilgisayar Kamerası

Bilgisayar Üzerine Yerleştirilebilen Kamera (Webcam) – Rize Bilgisayar Kamerası

Çalışma Alanı Düzeni

Öncelikle bilgisayarınızı belirli bir noktaya konumlandırın. Sık sık çalışma yerinizi değiştirmek sizlere hem odaklanma konusunda sorun çıkarırken ışık ve arka plan gibi konularda da çözmeniz gereken yeni güçlükler doğurabilir.

Çalışma noktanızı belirlerken ışığı arkanıza almamaya çalışın. Mümkün ise pencere bu aşamada tam karşısınız da yer alsın. Işığı arkanıza aldığınız takdirde görüntü üzerinde silüetiniz görülecek ve karanlık bir görüntü ile karşı karşıya kalacaksınız. Işığı karşıdan almanız durumunda ışık direkt olarak yüzünüze vuracağı için herhangi bir kararma ile karşı karşıya kalmamış olacaksınız.

Çalışma alanınızın yakın çevresinde bulunan bir diğer önemli faktör: Gürültü. Gerek bilgisayarların kendi mikrofon sistemleri gerek  kamera üzerindeki mikrofonların verimleri yeterli seviyede olmadığı için ortam içerisindeki gürültüyü de karşı tarafa yansıtabilir. Bunun önüne geçmek için ortam gürültüsünün en az seviyede olduğu bir çalışma alanı belirleyebilirsiniz.

Çalışma Alanı Düzeni - Rize Bilgisayar Kamerası

Çalışma Alanı Düzeni – Rize Bilgisayar Kamerası

İyi Bir Görüntü için Püf Noktalar:

  1. Kameranızın merceğini düzenli aralıklar ile temizleyin. Mercek üzerinde tozlanma görüntü kalitesini olumsuz etkileyecektir.
  2. Kameranıza en az müdahaleyi sağlayın. Böylelikle titreşimi en aza indirmiş olursunuz.
  3. İyi bir görüntü için iyi bir internet bağlantısı gerektiğini unutmayın. Kameranızda sorun yok ve görüntünüz kötü ise sorun internet bağlantınızdan kaynaklanıyor olabilir.

Siz de ihtiyacınız olan bilgisayar kamerası modelini seçmek için bizim ile 0 464 214 26 44 veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.