Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Güçlü Grafikleri ile adından sıklıkla söz ettiren oyun konsolu Playstation’u kurulduğu günden bu yana playstation yetkili satıcısı ve yetkili servisi olan Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak sizler için derledik. Isınma turlarına başlamadan önce yazı hakkında konuşmak gerekirse sizi sıkmadan playstation’un ilk gününe kadar gittik. Ardından mevcutta bulunan ürünlerini ve özelliklerini inceledik ve en çok merak edilen soruya geldik. Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak? Playstation 5 Özellikleri Ne Olacak? Soruların cevapları yazımızda.

 

 1. Playstation Nedir?

 2. Dünyanın En Çok Satan Oyun Konsolu

 3. Playstation’un Son Versiyonu Nedir?

 4. Playstation 4 Özellikleri

 5. Playstation (1)

 6. Playstation 2

 7. Playstation 3

 8. Playstation’dan Haberler

 9. Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?

 

Playstation Nedir?

Playstation, dünyaca ünlü teknoloji firması sony tarafından geliştirilen bir oyun konsoludur. İlk versiyonu olan Playstation büyük bir heyecan ve reklam çalışması ile 1994’te piyasaya sürüldü. Platin Bilgisayar Hizmetleri piyasaya sürüldüğü ilk günlerde yeni nesil oyun konsolunun yakınında yer aldı. Büyük beğeni toplayan birinci versiyonun ardından 2000’de Playstation 2 (PS2), 2006’da Playstation 3 (PS3) ve son sürümü Playstation 4 (PS4) 2013’te raflarda yerini aldı.

Oyun konsolu piyasaya çıktığı ilk zamanlarda mevcut oyun konsollarının grafik kalitesine göre oldukça iyiydi. Bu kadar sevilmesinin belki de en büyük sebebi bu oldu. Bünyesinde bulunan CD-ROM’ların oyun kalitesi ve hızlarında büyük bir iyileştirme yaşamasına olanak sağlıyordu. Grafikler, kullanıcıların tercihleri baz alınarak, işinde uzman tasarımcılar eşliğinde tasarlandı.

İkinci versiyonu olan Playstation 2 (PS2) ise saniye de 66 milyon poligon yeteneğine sahip bir CPU ile otaya çıktı. Oyunseverler (Gamerlar) şaşkınlık içerisinde bu gelişmeyi izledi.

Dünyanın En çok Satan Oyun Konsolu

Son verilere göre en yakın rakibi XBOX’u açık ara geride bırakarak dünyanın çok satan oyun konsolu Playstation Oyun Konsolu oldu. Sony genel merkezinden edinilen bilgiye göre sadece Playstation 4 155 milyondan fazla sattı. Tüm versiyonları düşündüğümüz de inanılmaz bir rakam ile karşı karşıya kalıyoruz.

Playstationun Son Versiyonu Nedir?

Halihazırda Sony’nin piyasaya sürdüğü son versiyon Playstation 4 ve Playstation 4 Pro’dur.  Fakat kısa süre sonra Playstation 5’in piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Playstation 4 Özellikleri

Günümüz platformlarından Netflix uygulamasını dahi bünyesinde bulunduruyor. Bunu yapmasının sebeplerinden biri oyun oynarken yaşanan mutluluğu, film ve dizi izlerken de yaratmak. Bilinç altında Sony kullanıcılara şu mesajı veriyor; “Ben sana yeterim! Sadece benimle ilgilen!”

Gitgide yaygınlaşan VR gözlük akımını da takip ederek, PS VR gözlük modelini piyasaya sürdü. Playstation 4’e gözlüğünüzü bağlayarak dış dünya ile bağınızı kopararak, oyun oynamanın zevkini doruklarda yaşayabilirsiniz.

DUALSHOCK 4 ile rakiplerini ezip geçen bir oyun kolu tecrübesi sunuyor. Birçok renk seçeneği bulunmak ile birlikte tarihteki en ergonomik ve sezgisel oyun kolu olma özelliğine sahip. Muhakkak tecrübe etmenizi Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak öneriyoruz.

 1. 8 çekirdekli bir jaguar işlemciye sahip,
 2. GPU ise AMD’nin yeni nesil grafik tabanlı Radeon
 3. Bellek, GDDR5 8GB
 4. 500 GB veya 1 TB HDD
 5. 2 Adet USB Girişi
 6. Wi-Fi IEEE 802.11
 7. HDMI çıkışı
Playstation 4 - Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

  Playstation 4 – Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

 

 

Diğer Playstation Ürünleri

Playstation

İlk çıktığı günlerde o kadar çok satıldı ki ABD’de her 4 (dört) haneden birinde playstation’un çıkış versiyonu yer alıyordu. 640×480 çözünürlüğe sahip, 24 bit renk desteği sağlıyordu. 2 MB’lık bir Ram kapasitesi bulunuyordu. MPEG kod çözücü barındırıyordu.

Playstation - Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

Playstation – Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

Playstation 2

2000’de piyasaya sürülen Playstation 2 ilk versiyonundan daha fazla rağbet gördü. Playstation 2 de ortaya çıkan çoğu özellik günümüzün oyun konsollarında etkisini hala sürdürüyor. Yaklaşık olarak 155 milyon satan Playstation 2, gelmiş geçmiş oyun konsolları arasında en çok satan oldu. Opsiyonel olarak 8 MB’lık bir memory card eklemesi yapılabiliyor. Oyun oynamak ile birlikte DVD Filmleri oynatma özelliği de bulunuyor.

Playstation 2 - Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

Playstation 2 – Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

Playstation 3

Playstation 2’nin ardından en çok rağbet gören ikinci sürüm oldu. 500 GB sabit disk ile birlikte gelen ürün CellOS işletim sistemine sahip. Blu-ray film oynatabilmesi sayesinde Full HD kalitede film izlemenize olanak sağlıyor. Grafik işlemcisi olarak ise  NVIDIA RSX kullanıldı. Seçim yaparken Siyah ya da beyaz renklerini seçmenize olanak tanıyor. Ürün aynı zamanda akıllı TV’ler gibi atılım yaparak, bünyesine Web Tarayıcı eklemeyi ihmal etmedi.

Playstation 3 - Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

Playstation 3 – Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

Playstation’dan Haberler

Playstation 4’e özel olarak üretilen Horizon Zero Down oyunu ilk iki haftasında 2,6 milyon satışa ulaştı.

Sadece 2016 Yılbaşı döneminde bile 6.2 milyon Playstation 4 satışı yapıldı.

Playstation aktif olarak 123 ülkede satılıyor ve kullanıcının deneyimine sunuluyor. Kullanıcı deneyimine oldukça önem veren Sony, kullanıcılarının önerileri doğrultusunda yeniliklere gitmeyi ihmal etmiyor. Hal böyle olunca playstation satışları hiç durmadan, bir önce ki güne göre artış gösteriyor.

 

Playstation 5 Ne Zaman Çıkıyor?

Playstation sürümlerinin tamamına baktığımızda 6 ila 7 sene aralıklar ile piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Son çıkan Playstation 4, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Yeni sürüm olan Playstation 5’in 2020’de raflarda yerini almasını bekliyoruz. Uluslararası platformlarda Playstation 5 fiyatının 400 dolar civarında seyredileceği öngörülüyor. Analistlerin ileri attığı dedikodulara baktığımızda Playstation 5 özelliklerinin 8 çekirdekli 7 nm AMD Ryzen 3600G işlemci barındıracağı yönünde. Fakat mevcut modellere dahi baktığımızda çok daha iyi grafikler ile geleceğinin sinyallerini veriyor. Gelişen ekran teknoloji ile 8K görüntü kalitesini destekler nitelikte bir özellik ile karşımıza çıkacağı varsayıyor. Senelerdir Bilgisayarların dahi SSD’ye geçmesine bakılırsa Playstation 5 depolama birimi SSD olursa şaşmamak gerekir.

 

Playstation 5 - Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

Playstation 5 – Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri

 

Playstationun ilk gününden bu yana Rize’deki Playstation yetkili servisi ve destekçisi olan Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak sizler için Playstation’un hikayesine giriş yaptık. Playstation arıza, bakım, orijinal yedek parça ve geniş aksesuar yelpazesi ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Ayrıca tüm soru, dilek ve şikayetleriniz için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Playstation Bir Yaşam Biçimidir! Platin Bilgisayar Hizmetleri de Playstation Yetkili Servisi Olarak Her Zaman Yanınızda Olmaya Devam Edecektir.

Playstation Tamircisi

Yorum Yapmak İster misiniz?