Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?

Playstation 5 de hangi oyunlar yer alacak?

Merakla beklenen an geldi, playstation 5 neredeyse satışa hazır. Peki ya sonrası? Playstation 5 de hangi oyunlar yer alacak? Kullanıcıların artık en çok sorduğu soruların başında geliyor. Haydi gelin bu yazımızda Playstation 5 de yer alacak oyunlara değinelim.

Değerli okur yazımızda ne ile karşılaşacaksın?

Öncelikle yazıyı Playstation 5 hakkında Sony tarafından Resmi olarak açıklanan veriler ile açıyoruz. Ardından yazının ana konusu olan Playstation 5 de hangi oyunlar yer alacak? Sorusu üzerinden en çok tercih edilen Playstation 5 oyunları hakkında açıklamalarda bulunarak içeriğine dair bir takım videolar ile eğlenceli vakit geçirmeni sağladık. Ve son olarak Playstation 5 platformu içerisinde yer alacak olan oyunların tam sayfa listesini senin ile paylaşmayı ihmal etmedik.

Bizimle Playstation’ının diğer sürümleri ve son sürümü hakkında iletişime geçmek istersen 0 464 214 26 44’ü arayarak bize ulaşabilirsin. Aramanı merakla bekliyor olacağız.

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?

Bilindiği üzere Playstation 5 üzerine olan tüm dedikodular sony’in resmi tanıtımının ardından denizin karanlık sularına gömüldü. Artık elimizde resmi bir Playstation 5 tasarımı ve fiyatı bulunuyor. Açıklanan Playstation 5 fiyatı 499 Dolar olur iken ( Türkiye fiyatı: 7.000 TL ) açıklanan resmi Playstation 5 Tasarımı ise şu şekilde;

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?

Playstation 5 tasarımını yorumlamak gerekirse oldukça modern ve fütürist bir tasarıma sahip olduğu ilk izlenimler arasında. Siyah ve beyazın mükemmel birlikteliğini oluşturan Sony tasarım ekibi oyun kolunun da bir bütün halinde olmasına özellikle önem vermişe benziyor. Oldukça yakın tasarım çizgilerine sahip olan oyun kolunda köşelerin sivri değil gövdede olduğu gibi kavisli olması göze çarpan ilk olumlu parametrelerden biri.

GTA 5

Rockstar North tarafından geliştirilen ve yine Rockstar Games tasarından yayımlanan Grand Theft Auto 5 Namı diğer GTA 5 gamerları sevindirici haber çoktan geldi. Playstation 5 modeli üzerinden de kullanıcılar GTA 5 oynamaya devam edebilecek.

GTA 5 hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse;

GTA 5’in resmi olarak piyasa sürüldüğü tarih 17 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmıştır.  Oyun aksiyon-macera kategorisinde yer almakta ve çok eşli olarak da deneyimlenebilmektedir.

Gta 5 lokasyon olarak ise ABD’nin Kaliforniya eyaletinin güneyi baz alınarak oluşturulan San Andreas’ta geçmektedir.  Oyunun üzerinde şekillenen 3 ana karakter bulunmaktadır; Michael De Santa, Franklin Clinton ve Trevor Philips.

Grand Theft Auto 5 aynı zamanda çeşitli oyun platformlarında birincilik ödüllerini almaya hak kazanmıştır.

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak

Battlefield 6

Aksiyon severlerin merakla beklediği diğer bir oyun olan Battlefield 6 da Playstation 5 platformu içerisinde yer olacak oyunlar arasında.  Önceki versiyonlarında modern zamanlar içerisinde geçen oyun yeni seride tekrar eski zamanlarına geri dönerek oyunseverlerin gönlünde taht kuracak.  Battlefield 6 beklenen yayınlanma tarihi ise ne yazık ki 2021 olarak gözüküyor.

Rize Battlefield 6

Rize Battlefield 6

The Sims 5

Sims severleri sevindiren haber uzun süre önce geldi. The Sims 5, Playstation 5 platformunda da yer alarak tasarımı seven oyunseverlerin tasarımlarına devam edebilmesini sağlayacak.

The sims 5 için gelen haberlere baktığımızda ise öncelikle göze çarpan noktanın grafiklerin iyileştiği yönünde. Tasarım ve yazılım ekibi yeni versiyonda daha gerçekçi grafikler kullanarak kullanıcıların daha iyi oyun deneyimi elde etmesini sağlamayı amaçlıyor. Bir diğer sevindirici haber ise oyun içerisinde yer alan paketlere ek paketler ekleneceği yönünde. Bu sayede oyunseverler çeşitlendirilmiş oyun deneyiminden faydalanabilecek.

 Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak? sorusunu sormaya devam ediyoruz 🙂

Rize The Sims 5

Rize The Sims 5

Assassin’s Creed Valhalla

Ve bir aksiyon-macera kategorisinde yer alan oyun daha Playstation 5 platformu içerisinde ve alacak: Assassin’s Creed Valhalla.

Geliştiricisinin Ubisoft Montreal olduğu Assassin’s Creed Valhalla ubisoft aracılığı ile yayımlanarak dağıtıma çıkıyor. Assassin’s Creed oyun serisinin 12.’si olma özelliğine sahiptir. 2020 yılı içerisinde Playstation 4 için yayınlanmış olsa da elbette yeni platformu Playstation 5 üzerinde de kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Rize Assassin's Creed Valhalla

Rize Assassin’s Creed Valhalla

Astro’s Playroom

Geliştiricisinin SIE Japan Studio olduğu ve Sony tarafından bizzat yayınlanacak olan Astro’s Playroom Playstation 5 platforumda oyunseverler ile buluşacak. Oyun Playstation 5 tanıtım etkinliğinde Sony tarafından tanıtılmış olması heyecan verici özellikler arasında yer alıyor. Kullanıcıların oyunun içeriği hakkında meraklarının bir hayli arttığı gelen bilgiler arasında.

Rize Astro's Playroom

Rize Astro’s Playroom

Bugsnax

Ve sırada Young Horses’in geliştiriciliğini üstlendiği Macera ve Komedi kategorilerindeki oyunu Bugsnax var. Bugsnax resmi olarak epic games çatısı altında yer almak ile birlikte Playstation 5 platformunda da yer alacak oyun yarı böcek olan karakterlerin Snaktooth Adası üzerinde yer alan yaratık evinde bir macera vadediyor. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak Oyunseverlerin Bugsnax’i denemesini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Rize Bugsnax

Rize Bugsnax

Chivalry 2

İlk olarak 2012 yılında piyasaya sürülmüş olan Chivalry 2 aksiyon kategorisinde yer alan bir başka oyun. Orta çağ zamanlarında geçen bir formatta ilerleyen oyun film sahnelerini aratmayan grafiklere sahip olmasıyla birçok oyunseverin en çok tercih ettiği oyunlardan biri olma özelliğini taşıyor. Torn Banner Studios geliştiriciliğinde Tripwire Interactive tarafından yayınlanacak olan oyun 2020 yılında Playstation 5 platformunda yer alacak.

Henüz Chivalry 2’yi deneyimlememiş kullanıcılara Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak deneyimlemelerini öneriyoruz.

Rize Chivalry 2

Rize Chivalry 2

Cyberpunk 2077

Bir rol yapma üzerine kurulu olan video oyun formatındaki Cyberpunk 2077 merakla beklenen Playstation 5 de hangi oyunlar yer alacak? Sorusunun en açık cevaplarından biri olma özelliğine sahip. Night City’de geçen Aksiyon ve macera kategorisindeki oyunu oyunseverler azılı bir suçlu ve paralı asker olan adam rolünde deneyimliyor. Oyunun gelişitirici ve yayıncılığını ise aynı firma olan CD PROJEKT RED üstleniyor.

Rize Cyberpunk 2077

Rize Cyberpunk 2077

Playstation 5 de hangi oyunlar yer alacak? sorunu tamamlamak elbette sayfalar sürecektir. Bu yüzden tam liste halinde Playstation 5 de Yer alacak oyunlar şu şekilde;

 1. Chorus
 2. Control
 3. Cris Tales
 4. Cygni: All Guns Blazing
 5. Death Loop
 6. Demon’s Souls
 7. Destiny 2
 8. Destruction AllStars
 9. Dirt 5
 10. Dying Light 2
 11. Fifa 21
 12. Fortnite
 13. Ghostwire Tokyo
 14. Godfall
 15. Gods and Monsters
 16. Googbye Volcano High
 17. Gothic Remake
 18. Gran Turismo 7
 19. Hitman III
 20. Horizon 2 Forbidden West
 21. In Sound Mind
 22. Jett: The Far Shore
 23. Kena: Bridge of Spirits
 24. Little Devil Inside
 25. Madden NFL 21
 26. Marvel’s Avengers
 27. MicroMan
 28. Metal Hellsinger
 29. Moonray
 30. NBA 2K21
 31. Observer
 32. Oddworld Soulstorm
 33. Outriders
 34. Planet Coaster
 35. Pragmata
 36. Project Athia
 37. Psyhotel
 38. Quantum Error
 39. Reinbow Six Quarantine
 40. Rainbow Six Siege
 41. Ratchet and Clank: Rift Apart
 42. Redo Enhanced Edition
 43. Residen Evil VIII: Village
 44. Returnal
 45. Sackboy: A Big Adventure
 46. Scarlet Nexus
 47. Solar Ash
 48. Soulborn
 49. Spider-Man: Miles Morales
 50. Stray
 51. The Lord of the Rings: Gollum
 52. The Pathless
 53. Tribes of Midgard
 54. Ultimate Fishing Simulator 2
 55. Vampire: The Masqyerade
 56. Warframe
 57. Watch Dogs: Legion
 58. WRC 9

Kullanıcı bilinçlendirme yazı serimizin bu içeriğinde sizler ile birlikte Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak? sorunusuna yanıt aradık. Playstation 5’in satışı ile birlikte platform üzerinde yer alacak oyunlar gitgide artacaktır. Playstation oyun dünyasının içerisine biraz daha girmek için bizi ziyaret etmekten sakın çekinme, seni bekliyor olacağız!

Tüm playstation modelleri hakkında teknik destek için 0 464 214 26 44 den bize ulaşabilirsin.

Mutlu oyunsevelerin arkasında, alanında uzman teknik servisler vardır!

Rize Platin Bilgisayar

 

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?

Playstation 5 de Hangi Oyunlar Yer Alacak?