Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

LG Kırık Ekran Tamiri

LG kırık ekran tamiri nasıl yapılır sorusu telefon kazaları yaşayan kullanıcıların nihai sorusu haline gelmiş durumda. Boyutların ve cam kalınlığının incelmesi sebebi ile darbe dayanım kat sayısı azalan cep telefonu ekranları sıklıkla kırılma ve çatlama durumları ile karşı karşıya kalıyor. Kimi kullanıcılar bu konuda önlem alıyor olsa da kesin bir çözüm ne yazık ki mümkün değil. LG ekran tamirinin nasıl yapıldığı konusuna geçmeden önce okumanızı önerdiğimiz kimi yazılar olacak. Önerdiğimiz yazılara göz gezdirerek makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

  1. Telefon Tamiri Yapan Yerler
  2. Samsung Tamiri Yapan Yerler
  3. Rize Cep Telefonu Servisi

LG kırık ekran tamiri konusuna devam edecek olursak, cep telefonunuzun ekranı kırıldı veya çatladı. Bu durumda müdahaleyi siz değil alanında uzman kadroya sahip bir yetkili cep telefonu servisi yapmalıdır. Bunun için tabii üretici markanın resmi sitesini ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Peki cep telefonu servisleri ekran tamirini nasıl gerçekleştirir? Teslim ettiğiniz LG marka mobil cihazı öncelikle alanında uzman cep telefonu teknisyeni inceleme işlemine alır. Üzerinde sorun ve çözümün nasıl yapılacağı konusunda çalışmaya başlar. Bunları yapmak için teknik servis içerisinde yer alan teknik servis cihazlarından yararlanır. LG ekran kırılmalarında ekran değişim işlemi uygulanır. Bu işlem kısa sürede sonuçlandırılabilen işlemler arasında yer alır. Fakat bu süre tabii servisin kendi içerisinde çözümlenen bir süredir. Oldukça yoğun olan bir servis ne yazık ki bu sürenin uzamasına sebep olabilir veya envanterinde mobil cihazınızın marka ve modeline uyumlu orijinal yedek parça bulunmuyorsa yine sürenin uzamasına sebep olabilir. Bu seçenekler ihtimal olmak ile birlikte unutulmamalıdır ki Türkiye içerisinde yer alan yetkili cep telefonu servislerinin çalışma koşulları olması gerekenden yüksek seviyededir. Birçok teknik servisin bünyesinde yeteri kadar teknisyen ve envanterinde fazlasıyla ürün barındırması sebebi ile bu gecikmeler en aza indirilmiştir.

LG kırık ekran tamiri

LG kırık ekran tamiri

Sorunu ve çözümü belirleyen cep telefonu teknisyeni artık LG kırık ekran tamiri işlemlerine geçebilir. Ekran değişim işlemi sırasında cep telefonu teknisyeni teknik servis gereçleri ile kırık ekranı mobil cihazın kasasından çıkarır. Ardından ekran bağlantı kablosunu söker. Son olarak eski ekrandan kalan yapıştırıcı malzemeyi gereçleri ile temizleyerek temiz bir kasa haline getirir. Ardından orijinal LG yedek ekran parçasının bağlantısını yaparak ekran kontrolünü gerçekleştirir. Yedek parçanın sorunsuz çalıştığı onaylanarak, kasaya montaj işlemi başlar. Özen ile kasaya yapıştırılan LG ekranı son kez test edilerek teknisyen tarafından onaylanır. Cep telefonu kullanıcısı mobil cihazını teslim alarak sorunsuz kullanmaya devam edebilir. Detaylı bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

LG kırık ekran tamiri

LG kırık ekran tamiri