Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

LG ekran kırılması garantiye girer mi

LG ekran kırılması garantiye girer mi? lg ekran tamiri garanti kapsamında mıdır? Gibi sorular sıklık ile bizlere ve diğer cep telefonu teknik servislerine sıklık ile soruluyor. Mobil cihaz üzerinde inceleme yapılmadan konu hakkında kesin bilgi vermek mümkün olmasa da aklınızdaki sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Lg cep telefonunuzu kullanırken aniden elinizden kayıp düştü ve gerilim dolu dakikalar yaşamaya başladınız. Cep telefonunuzu tekrar elinize aldığınızda ekranın kırıldığını veya çatladığını gördünüz. Peki bu durumda ne yapmalısınız? Öncelikle bu durumda cep telefonunuzu güvenli hale getirerek işe başlamalısınız. Daha önceki yazılarımızda cep telefonunuzu nasıl güvenli hale getireceğinize değindik. Detaylı bilgiye oradan ulaşabilirsiniz. Ardından yetkili LG cep telefonu servisini tespit ederek açık adresini not alın. Sırada artık cep telefonu servisinin yolunu tutmak var.

LG yetkili cep telefonu servisine ulaştınız. Cep telefonunuzu işletme görevlisine teslim ederek gerekli bilgi formunu doldurabilirsiniz. Alanında uzman cep telefonu teknisyeni ön inceleme işlemini gerçekleştirerek sorun ve onarım çözümlemesini yapacaktır. Bu aşamada cep telefonunuz LG teknik servis sistemi üzerinden sorgulatılır. Bu sayede garanti süresinin devam edip etmediği tespit edilir. Ardından teknik servis cep telefonunuzu inceleyerek daha önce yetkili olmayan bir teknik servis işlemine maruz kalıp kalmadığını inceler. Daha önce herhangi bir sorunda onarım işlemini yetkili olmayan bir cep telefonu servisi onardı ise cep telefonunuz garanti kapsamı dışında kalabilir. Bu yüzden tüm cep telefonu kullanıcılarına onarım işlemlerini yetkili cep telefonu servislerinde sağlamalarını öneriyoruz.

LG ekran kırılması garantiye girer mi?

LG ekran kırılması garantiye girer mi?

Ön inceleme işleminin sonucunda yetkili servis sizin ile iletişime geçecektir. Sorunun kaynağını ve çözüm yolunu size açıklayarak onayınıza sunacaktır. Bu aşamada LG ekran kırılması garantiye girer mi? ve diğer sorularınızı yetkiliye sorabilirsiniz. Yetkili ekran değişim işleminin garanti kapsamında olup olmadığını kesin bir şekilde bu işlem sırasında belirtecektir. Ama ipucu vermek gerekir ise garanti kapsamı genellik ile kullanıcı hatası sonucu oluşan sorunlarda devre dışı kalıyor.

LG ekran kırılması garantiye girer mi? sorusuna gerekli yanıtı aldıysanız artık onay vererek işlemlerin devam etmesini sağlayabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken ekran değişiminin orijinal LG ekran parçası ile yapılmasıdır. Her ne kadar yetkili cep telefonu servisleri orijinal parça kullanmak zorunda olsa da işlemleri takip etmeniz uzun vadede mutlu bir cep telefonu kullanıcısı olmanızı sağlayacaktır.

Rize ve çevre bölgelerde yaşadığınız LG ekran kırılma vakaları için Rize Platin Bilgisayar ile görüşebilirsiniz.  Detaylı bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

LG ekran kırılması garantiye girer mi?

LG ekran kırılması garantiye girer mi?