Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone Tamiri Nasıl Yapılır?

 

Kullanıcılar çoğunluk ile iphone tamiri nasıl yapılır merak eder. Arızalı cep telefonlarının görülmeyen ameliyat masası vardır. Bu aşamaları kullanıcılar göz ile görmese dahi bilinen bazı efsanelere inanırlar. Özellikle servislerin çalışan orijinal parçaları söküp yerine yan sanayi diye tabi edilen replika yedek parça kullandıklarına dair söylentiler dolaşır. İphone tamiri yapılır iken yetkili iphone servisinin kurallar dışında hareket etmesi yasaktır. Yetkili servisin kuralları çiğnemesi durumunda servis lisansları iptal edilir ve maddi cezalar ile baş başa kalır. Yetkili servisin cep telefonunuzu onarımı sırasında kural dışı bir işlem sonrası kalıcı hasar meydana gelmesi durumunda tüketici hakları mahkemesine başvurabilirsiniz. Yetkili İphone servisi garanti kapsamı içerisinde cep telefonunuzu sorunsuz bir şekilde onarmak ile yükümlüdür. Onarımı gerçekleştiremez ise eş değer düzeyde telafisini gerçekleştirmek bir zorunluluktur. (Yaşayacağınız aksi durumlar için servis bilgi formunu saklamak kullanıcı yararına olacaktır.)

İphone Tamiri Nasıl Yapılır?

İphone Tamiri Nasıl Yapılır?

Arızalı iphone cep telefonunun, cep telefonu servisine teslim edilmesinin ardından alanında uzman cep telefonu teknisyeni tarafından işlemlere başlanır. Peki iphone tamiri nasıl yapılır? İşlemlere başlar iken öncelikle sorun en ince ayrıntısına kadar tespit edilir. Sorunun temel sebebi sistem üzerinden işlenerek hem Apple Türkiye hem de cep telefonu kullanıcısı bilgilendirilir. Ardından sorunun kalıcı çözüm yolu belirlenir. Ürünün yazılımsal bir sorunu var ise parça değişimine uğramadan yazılım mühendisi tarafından çözüme kavuşturulur. Fakat cep telefonunun herhangi bir parçasından kaynaklı bir arıza durumu söz konusu ise orijinal yedek parça ile değişimi sağlanır. Yetkili iphone servisleri her modelin yedek parçasını servis envanterinde bulundurmak ile yükümlüdür. İstisnai durumlar da orijinal iphone yedek parça bekleme işlemi gerçekleşebilir.  Orijinal yedek parça temini sağlandıktan sonra arızalı parça diğer parçalara zarar vermeyecek şekilde yerinden sökülür. Yedek iphone parçası öncelikle teknisyen vasıtası ile test edilir. Sorunsuz olduğu onaylandıktan sonra iphone marka cep telefonuna monte edilir. Yedek parçanın arızalı cep telefonu ile uyumlu çalışması gerekir.

Ardından kullanıcıya yeni bir bilgilendirme mesaj veya arama yolu ile iletilir. Kullanıcı yetkili servise davet edilir. Arzu ederse kullanıcı sorunu ile ilgili teknisyene iphone tamiri nasıl yapılır? sorusunu sorabilir. Yetkili iphone servisi bu soruyu sabır içinde cevaplamak ile yükümlüdür. Onarımı gerçekleştirilen iphone kullanıcı ve teknisyen işbirliği ile bir kez daha kontrol edilir. Kullanıcı onayı alındıktan sonra cep telefonu teslim edilir. Cep telefonu kullanıcısı iphone’u sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilir.

İphone Tamiri Nasıl Yapılır?

İphone Tamiri Nasıl Yapılır?