Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone Tamir Yapıyor mu?

 

İphone tamir yapıyor mu? İphone’um arızalandı nerede tamir ettirebilirim? Gibi sorular ile Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak oldukça sık karşılaşmaktayız. İphone marka cep telefonunuz arızalandı ise cep telefonu uzman bir işletmeden destek almanız gerekecektir. Bu işletmeler iki tipe ayrılmaktadır. Yetkili İphone Servisi ve Cep telefonu servisi. Peki bu iki tip arasında ki fark ne? İlk bakışta tanımlar karışık gelebilir fakat kullanıcı farkındalığı arttığında aslında ne kadarbasit bir fark olduğunu özümsemiş olacaksınız.

Birinci tipe gelecek olursak. Yetkili iphone servisi, Apple genel merkezinin ülke, il ve ilçe bazında lisanslı şekilde işlem görmelerine izin verdiği işletmelerdir. Apple bu işletmelerin güvenilir olduğunu taahhüt eder ve garanti kapsamı içerisinde yetkili iphone servislerinde işlem görmeniz gerektiğini belirtir. Kısaca Yetkili İphone Servisleri, Apple’ın resmi servisleridir. Ürününüzün garanti kapsamından çıkmasını istemiyor iseniz bu işletmelerden işlemlerinizi sürdürmelisiniz. Dipnot: Lisanslı İphone Servisleri randevu sistemi ile çalışır. Arızalı cep telefonunuzu servise teslim etmeden önce randevu almanız gerekebilir. Belki birinci tip dahi iphone tamir yapıyor mu? Sorunuza yanıt olabilir cinsten olabilir.

İkinci tipe gelecek olur isek, cep telefonu servisleri birçok marka ve model adına servis işlemleri sağlar. Hızlı ve kalıcı çözümler üreten servisleri bulduğunuz sürece sorun yaşama olasılığınız oldukça düşüktür. Fakat Lisanslı iphone servisi olmadıklarından dolayı iphone marka cep telefonunuzun garanti kapsamı sürüyor ise bu servislerin müdahalesi ile cep telefonunuzun garanti kapsamı dışarısında kalabilir. Kullanıcıların servis tercihlerinde bu maddeleye özellik ile dikkat etmesi gerekir.

Her ne kadar tercih edilmesi oldukça sakıncalı olsa dahi kullanıcı bilgilendirmesi adına değinmekte yarar olduğunu düşünüyoruz. Kimi bölgelerde cep telefonu servisi adı ile onarımları gerçekleştiren kuruluşlar, cep telefonu tamiri yaptığını iddia edebilir. Bu kuruluşlarda cep telefonunuza müdahalede bulunacak teknisyenin alanında eğitim almış uzman olup olmadığını sorgulamak yararınıza olacaktır.

İphone Tamir Yapıyor mu?

İphone Tamir Yapıyor mu?

Rize’de İphone Tamir Yapıyor mu?

Rize ve çevre bölgelerinde ikamet eden iphone kullanıcıları kimi zaman iphone cep telefonu servisi bulma aşamasında sorun yaşabiliyor. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, yetkili iphone servisi unvanı ile Rize, Samsun, Trabzon ve çevre illerde servis işlemi sağlar. Çoğunluk ile servis işlemleri 3 (üç) iş günü sürmek ile birlikte aksi durumda bu süre uzayabilir. Süre uzaması durumlarında kullanıcı bilgilendirilir.

Rize’de iphone tamir yapıyor mu? Nerede iphone tamiri yaptırabilirim? Gibi sorularınızı Rize Platin Bilgisayar Hizmetlerine danışarak çözüme ulaştırabilirsiniz. Detaylı teknik bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

İphone Tamir Yapıyor mu?

İphone Tamir Yapıyor mu?