Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone Ekran Kırıldı Ne Kadara Yapılır?

İphone modellerinin yeni versiyonları piyasaya sürüldükçe büyüklüğünün arttığınız gözlemliyoruz. Boyutlarının artması ile birlikte el ve cep ergonomisine yeterince oturmadığından dolayı kazalara sebebiyet veriyor. Çoğunlukla kullanıcılar yürüyüş halinde iken ellerinden düşürdükleri cep telefonları ekranların kırılmasına sebep oluyor. İphone ekranının kırılması sonucu genellikle iphone ekran değişimi gerçekleşiyor. Ne yazık ki iphone kullanıcılarının farklı bir çözümü bulunmuyor. Akıllarındaki soru ise iphone ekran kırılması garanti kapsamında mı yoksa iphone ekran değiştirme fiyatı ile mi karşılacaklar?

Apple test merkezlerinde yapılan iphone testlerine bakıldığında 90-120 cm’den yere bırakılan cep telefonları kırılma ve çatlama gibi sonuçlar veriyor. Her ne kadar Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda iyileşmeye gidilse de sorun tamamen çözülmüş değil. İphone severler kırılma ve çatlama olayları sonucu iphone ekran değişimi ile uğraşmak istemedikleri için halk arasında koruyucu cam kullanımı yoluna gidiyor. Koruyucu camın asıl tanımı ise temperli cam. Dayanımı artırılmış olan cam sayesinde iphone düşürme durumlarında dahi koruyucu cam zarar alsa dahi iphone ekranına zarar vermiyor. Tek yapmaları gereken zarar görmüş olan koruyucu camı sökerek yerine yeni koruyucu cam yerleştirmek. (Kullanıcıların burada dikkat etmesi gereken ise orijinal temperli cam kullanmaları gerektiği!) Zarar görmeyen iphone ekranı sayesinde cep telefonu kullanıcıları iphone ekran değiştirme fiyatı gibi sorunları düşünmek zorunda kalmıyor.

İphone Ekran Değişimi

İphone Ekran Değişimi

Temperli cam kullanılmadığı durumlarda ise ne yazık ki iphone ekranı kolaylıkla çatlama ve kırılma ile baş başa kalıyor. İphone kullanıcısı bu durumda iphone’un kalıcı hasarına sebep olmamak adına yetkili iphone servisine başvurmalıdır. İphone kullanıcısı onayı alınarak iphone marka cep telefonu alanında uzman cep telefonu teknisyenine teslim edilir. Cep telefonu teknisyeni cep telefonunun ön incelemesini yaparak sorunu tespit eder. Ürünün garanti süresi ve kapsamı sistem üzerinden kontrol edilir. İphone kırılma ve çatlama vakalarının çoğu iphone ekran değişimi işlemi doğrultusunda işlem görür. Garanti kapsamı ve sorun doğrultusunda iphone ekran değiştirme fiyatının mevcut olup olmadığı belirlenir. İşlem cep telefonu kullanıcısına bildirilerek onayına sunulur. Kullanıcının onayının ardından detaylı ekran değişim işlemlerine geçilir. İphone kasasının vidaları özenle sökülür. İç kasa ile ekran bağlantısı yuvasından çıkarılarak orijinal iphone ekranı test edilir. Yeni ekran, cep telefonu teknisyeni tarafından onaylandıktan sonra iç kasa yuvasına yerleştirilir. İphone kasası zarar görmeyecek şekilde kapatılarak vidalar monte edilir. İphone tamirinin tamamlanmasının ardından kullanıcı bilgilendirilerek, ortak kontrol gerçekleşir. İphone onay alınarak kullanıcıya teslim edilir.

İphone Ekran Değiştirme Fiyatı

İphone Ekran Değiştirme Fiyatı

Yorum Yapmak İster misiniz?