Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone Ekran Kırıldı Garanti Kapsamında Mı?

İphone kulanıcıları ekranların boyutunun büyümesi ile birlikte darbelere karşı dayanımının azaldığından dolayı şikayetlerinin bu yönde arttığını belirtmekte. Apple’ın şikayet ve öneri merkezinin açıklamaları ekran darbe dayanım şikayetleri üzerinde Ar-Ge bölümünün özen ile çalıştığını ve gerekli geliştirmelerin sağlanacağını açıklasa dahi kısa süre içerisinde somut bir adım atılmadı. Yeni çıkan iphone 11 modelinde darbe dayanım kat sayısının gözle görülür seviyede artmadığını gözlemlemekteyiz.  Kullanıcılar bu durum için önlem almaya çalışıyor olsa da iphone ekran kırılma vakaları yine de gerçekleşiyor. Gerçekleşen aksilik sonucu kullanıcıların yetkili iphone servislerine en çok sorduğu soru ise iphone ekran kırıldı garanti kapsamında mı? ve iphone ekran tamir süresi nedir? şeklinde oluyor. Bu yazımızda kullanıcıların bu sorularına cevap arayacağız.

Öncelikle yaşadığınız cep telefonu ekran kırılma vakalarında herhangi bir kullanıcı müdahalesinde bulunmamalısınız. Bunun ile birlikte piyasada koruyucu cam olarak isimlendirilen camların kırılması durumunda acilen değişimi sağlanmalıdır. Aksi halde alt kısımda yer alan cep telefonu ekranı fiziksel zarara uğrayabilir.

iphone ekran kırıldı garanti kapsamında mı?

iphone ekran kırıldı garanti kapsamında mı?

Peki iphone ekran kırıldı  garanti kapsamında mı? sorusunu gelecek olursak öncelikle cep telefonunuzu alanında uzman cep telefonu teknisyeninin incelemesi gerekmektedir. Bu işlem bir ön inceleme işlemidir. Bu işlemin ardından kullanıcıya geribildirim sağlanarak ürünün yapılacak işlemleri hakkında bilgi verilir. Bu aşamada iphone ekran kırıldı garanti kapsamında mı? sorunuzun yanıtı niteliğinde olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta cep telefonunuzun garanti kapsamı devam ediyor ise sadece yetkili iphone servisleri ücretsiz değişim ve onarım hizmeti sağlayabilir. Lisanslı iphone teknik servisi olmayan cep telefonu servisleri garanti kapsamı içerisine dahil olmadığından dolayı sadece ücretli değişim ve onarım sağlamak ile birlikte iphone cep telefonunun garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olabilir.

Yetkili iphone servisleri büyük çoğunluk ile –garanti süresi dahilinde- ücretsiz onarım ve değişim işlemleri sağlamaktadır. Garanti Kapsamı süresi 24 ay sürmek ile birlikte kullanıcı hatalarını kimi zaman kapsamamaktadır.

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri Rize ve çevre bölgelerinde yetkili iphone servisi olmak ile birlikte iphone ekran değişim ve onarım işlemlerini 3 (üç) iş günü içerisinde sağlamaktadır.Detaylı teknik bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

iphone ekran kırıldı garanti kapsamında mı?

iphone ekran kırıldı garanti kapsamında mı?