Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone Ekran Dayanımı

 

İphone kullanıcılarının güvenlik ve kullanıma önem vermesinden dolayı tercih ettikleri modeller kimi zaman kullanıcı hatası kimi zaman hatalı üretim kaynaklı sorunlar yaşatıyor. İphone ekran arızalarının başında ekran kırılma vakaları geliyor. Cam teknolojisinin henüz dayanım kapasitesi yeterince artırılamadığından dolayı kullanıcılar bir süre daha sorun yaşamaya devam edecek gibi gözüküyor.   Ekranların kırılması sonucu kullanıcıların yapması gereken ise rize cep telefonu servisi ile iphone ekran tamiri işlemleri başlatmalıdır. Cep telefonu ekranının arızalanma durumun da iphone’un pasif hale gelebilme ihtimalinin yüksek olmasından dolayı gecikmeli müdahaleler ek hasarlara sebebiyet verebilir.

 1. İphone Ekran Dayanımı
 2. İphone Ekran Özellikleri
 3. İphone Ekran Değişimi
 4. İphone Ekran Kırılmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler
 5. İphone Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?
 6. İphone Ekran Değişimi Dikkat Edilmesi Gerekenler
 7. İphone Ekran Kırık Tamiri Yapılan Modeller ve Boyutları
 8. İphone Ekran Değişimi Nerede Yapabilirim?
 9. İphone Ekran Tamir Ücreti

İphone Ekran Dayanımı

Apple özellikle iphone’un son modellerinde Liquid Retina ekran kullanmaya başladı. Aynı zamanda ekran boyutlarının da büyümesi sonucu darbeye karşı dayanımı sınırlı seviyede kalıyor. İphone’un son modeli olan iphone 11’lerde 90-120 cm başlangıcından yapılan ekran testlerinde öncelikle ekranın kenar kısımlarının çatladığı gözlemleniyor. Bunun önüne geçmek için kullanıcılar kırılmaz ekran olarak tabir edilen darbeye dayanımlı ekranlara talep oldukça artmış durumda. Belirli seviyeye kadar bu yol ile iphone ekran kırılmasının önüne bir nebze de olsa geçmek mümkün. Piyasa değeri 10 ila 150 TL arasında değişen dayanımı yüksek cam koruyucular ile kullanıcı önlem alabilir. Unutulmaması gereken cam koruyucular cep telefonunuz ve sizin arasında yeni bir katman olarak yer alır. Fazla belirgin olmasa dahi  tasarıma aykırı olarak hissedilir ve ekran ile kullanıcı arasına geçer. Kimi cep telefonu kullanıcıları bu duruma karşı çıkarak ekran koruyucu çözümünü sıcak yaklaşmadığı da edinilen bilgiler arasında.

İphone Ekran Dayanımı

İphone Ekran Dayanımı

İphone Ekran Özellikleri

Her bir modelinde ekran boyutunu büyüten Apple, farklı malzemeler deneyimleyerek iphone ekran dayanımını artırma çabaları güdüyor. Bunu sağlayabilmek için geliştirme laboratuvarlarında sürekli olarak malzeme testleri gerçekleştiriyor. İphone 6 da 4.7 inc olan ekran büyüklüğü son çıkan iphone 11 modelinde 6.1 inc’e ulaşmış durumda. Malzeme fiziği olarak büyüyen ekranların orta kısımlarından alacağı darbeye karşı dayanımı azalıyor. Fakat aynı zamanda ekran camının üretimi gereği köşe kısımları oldukça zayıf halde. Köşelerden alacağı darbe ile kılcal biçimde uzayan iphone ekran çatlamaları ile karşılaşmak olası.

İphone Ekran Kırık Tamiri

İphone Ekran Kırık Tamiri

İphone Ekran Değişimi

İphone ekran değişimi ağırlıklı olarak çatlama ve kırılma durumlarında gerçekleşiyor. Kullanıcılar kimi zaman tamamen işlevini yitiren telefonlarını yetkili iphone servisine götürerek çözüm arıyor. İphone ekran tamiri ise oldukça kısa sürede ve hızlı şekilde gerçekleşebiliyor.

 

İphone Ekran Kırılmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İphone ekran kırık tamiri durumlar da kullanıcının izlemesi gereken bazı durumlar bulunur;

 1. İphone’un kırılma anından sonra ekran güvenli bir duruma getirilmelidir.
 2. Ekran üzerinde ağır hareketler ile elinizi gezdirerek, kullanıcıya zarar verebilecek bir durum olup olmadığını kontrol edin.
 3. İphone ekranı elinize zarar verebilecek düzeyde ise cep telefonunuzu kapatarak ekrana temasta bulunmayın.
 4. İphone Kırık ekran vakalarında cep telefonunu şarj etmemeye özen gösterin.
 5. Alanında uzman bir teknik servis dışında kimsenin cep telefonunuza müdahale etmesine izin vermeyin.

 

İphone Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

Cep telefonu kullanıcılar tarafından en çok sorulan soruların başında iphone ekran kırık tamirinin nasıl yapıldığı geliyor. Herhangi bir cep telefonun kırık ekran tamirini yapmak için cep telefonu teknisyeni olmalısınız. Yetkili iphone servisi dışında yapacağınız herhangi bir müdahale iphone’un garanti kapsamı dışarısına çıkmasına sebep olur. Bu da kalan garanti süresi boyunca ücretsiz onarım hizmetinden yararlanamayacağınız anlamına gelir.

İphone ekran tamiri işlemlerine başlamak üzere iphone Rize cep telefonu servisine kullanıcı onayı ile teslim edilir. Alanında uzman teknisyen ekranı kırık olan iphone üzerinde çalışmalara başlar. Cep telefonu kullanıcısı gerçekleşen her adım da bilgilendirilir. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri tarafından 3 (üç) iş günü içerisinde iphone onarımı gerçekleştirilir.

İphone Ekran Değişimi

İphone Ekran Değişimi

İphone Ekran Değişimi Dikkat Edilmesi Gerekenler

İphone ekran kırık tamiri işlemleri sırasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar mevcut;

 1. İphone ekran değişimini yapan kurumun yetkili iphone servisi olması.
 2. Değişimi sağlanan yedek parçanın orijinal iphone yedek parçası olması.
 3. İphone ekranının kırık tamiri sırasında ve sonrasında servis garantisi altında olmalıdır.

İphone Ekran Kırık Tamiri Yapılan Modeller ve Boyutları

 

İphone 11 Pro Max – 6.5 inc – Super Retina XDR Ekran

İphone 11 – 6.1 inc – Liquid Retina HD Ekran

İphone XR – 6.1 inc – Liquid Retina HD Ekran

İphone 8 – 4.7 inc – 5.5 inc – Retina HD Ekran

İphone 7 – 4.7 inc – Retina HD Ekran

İphone 6S – 4.7 inc – Retina HD Ekran

İphone 6 – 4.7 inc – Retina HD Ekran

İphone SE – 4 inc – Retina Ekran

İphone Ekran Değişimini Nerede Yapabilirim?

İphone kırık ekran tamiri gerçekleştirecek kullanıcılar Rize yetkili iphone servisi olan Rize Platin Bilgisayar Hizmetlerinden destek alabilir. Bünyesinde bulundurduğu geniş ürün yelpazesi ile kullanıcılara iphone arızalarında hızlı ve kalıcı çözümler sunar. İphone cep telefonu teknik servis işlemlerini 3 (üç) iş günü içerisinde çözüme kavuşturur. Hizmet verdiği şehirler arasında Rize, Samsun, Trabzon ve çevresi bulunur. Detaylı teknik bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

İphone Ekran Tamiri

İphone Ekran Tamiri

İphone Ekran Tamiri Ücreti

İphone model ve ekran boyutuna göre ekran onarım ücretleri değişkenlik gösterebilir. Sağlıklı ve hızlı bilgi almak için 464 214 26 44‘ü arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Rize cep telefonu servisi, yetkili iphone unvanı ile onarım işlemlerini sürdürür.

Yorum Yapmak İster misiniz?