Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone Camı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

 

İphone kullanıcıları yeni çıkan modellere binlerce lira yatırım yapsa da yazılımsal ve donanımsal sorunlardan bir türlü kurtulamıyor. Apple genel merkezi kullanıcıları bu arızalara karşı Ar-Ge çalışmaları ile rahatlatmaya çalışıyor olsa da henüz tatmin edici düzeye ulaşamadı. Binlerce telefon yetkili iphone servisinde onarımının sağlıklı bir şekilde yapılıp kullanıcısına geri dönmek için sıra bekliyor. Yetkili servislerde onarım bekleyen iphone cep telefonlarının birçoğu ekran çatlama veya kırılması şikayeti ile ekran değişim sırası bekliyor. Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak biz de bu yazımızda kullanıcıların “iphone camı kırıldı ne yapmalıyım?” konusu üzerinde duracağız.

Günlük yaşamınızda cep telefonunuz ile ilgilenirken aniden gelişen bir dengesizlik sonucu iphone cep telefonunuzu düşürdünüz ve ekranınız çatladı veya kırıldı. Psikolojik olarak kan akışınız hızlandı ve hızlıca cep telefonunuzu alıp ne olduğunu kontrol ederken ekranda meydana gelen hasarı fark ettiniz. Haliyle aklınıza hemen iphone camı kırıldı ne yapmalıyım? gibi sorular canlanır oldu. Bu aşamada öncelikle sakin olmanızı ve cep telefonunuzu güvenli duruma getirmeniz ilk adımı oluşturuyor. Ardından bölgenize en yakın iphone yetkili servisini tespit etmelisiniz. İphone yetkli servisini nasıl tespit edeceğinizi önceki yazımızı okuyarak kolaylık ile bulabilirsiniz.

İphone Ekran Kırıldı Ne Yapmalıyım?

İphone Ekran Kırıldı Ne Yapmalıyım?

İphone yetkili servisini veya herhangi bir cep telefonu servisini tespit ettiniz ve güvenilir olduğuna dair tatmin oldunuz. İphone cep telefonunuzu cep telefonu servisine götürerek alanında uzman cep telefonu teknisyeninin ön inceleme yapmasını sağlayın. Cep telefonu teknisyeni kısa sürede iphone cep telefonunuzu inceleyerek sorunu ve onarım yolunu size bildirecektir. İphone ekran değişiminin garanti kapsamında olup olmadığını bu aşamada merak ediyor olabilirsiniz. Detaylı bilgi için İphone ekran kırıldı garanti kapsamında mı? isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Cep telefonu teknisyenine merak ettiğiniz sorulara sorarak gerekli cevapları aldınız. Kullanıcıya son bir aşama kalıyor; onarım işlemlerini tamamlamak için kullanıcı onayının verilmesi. Onayı verdiğiniz andan itibaren onarım işlemlerine başlanır. Cep telefonu teknisyeni iphone ekran değişimini gerçekleştirir. Kullanıcıya geri bildirim sağlanarak yetkili iphone servisine gelmesi sağlanır. İphone cep telefonu kullanıcı ve teknisyen işbirliği ile kontrol edilerek teslim edilir.

Dikkat: Cep telefonu servisine bıraktığınız arızalı cep telefonunuz için içerisinde yer alan bilgilerin korunmasına özen göstermelerini rica edin. Mümkün ise belli aralıklar ile iphone cep telefonlarınızın yedekleme işlemlerinizi herhangi bir depolama aracına gerçekleştirin. Kısa vadede zaman kaybı gibi görünüyor olsa da uzun vadede hayat kurtarıcı bir işleme dönüşebilmektedir.

Kullanıcı bilgilendirme yazı dizimizde artık iphone camı kırıldı ne yapmalıyım cevabını biliyorsunuz. Diğer kullanıcı bilgilendirme makalelerine ulaşmak için blog bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

İphone Ekran Kırıldı Ne Yapmalıyım?

İphone Ekran Kırıldı Ne Yapmalıyım?