Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone Cam Değişim Fiyatları

 

İphone ekran özelliklerinin fiziksel darbelere karşı olan dayanım zayıflığı karşısında ekran çatlama ve kırılma vakalarına sıkça rastlanıyor. Bunun önüne geçmek için kullanıcı merkezli kimi önlemler alınıyor olsa da yeterli seviyede olmamasından dolayı iphone ekran kırılma ve iphone ekran çatlama sorunları yaşanmaya devam ediyor.  Yetkili cep telefonu servislerinde onarım sırası bekleyen iphone cep telefonları arasında ekran sorunları başı çekiyor. İphone sorunları servis işlemlerine sevk edilince kullanıcıların en çok merak ettiği konu iphone cam değişim fiyatları oluyor.

Çağımızın teknolojisinde cep telefonlarının ekran sorunlarına rağmen teknoloji üreticileri ekran boyutlarında büyümeye devam ediyor. Yapılan olumsuz geri dönüşlere bir takım Ar-Ge çalışmaları yapılıyor olsa da arzu edilen seviyede değil.

Ekran kırılma ve çatlaması sonucu soluğu cep telefonu servislerinde alan kullanıcılar, iphone ekran değişim işlemlerine başvuruyor. Yetkili iphone servisleri garanti kapsamı sürdüğü sürece ücretsiz ekran değişimi işlemini gerçekleştirse de kullanıcı hatasına bağlı olarak ücret talep edebiliyor.

İphone Ekran Değişim Fiyatları

İphone Ekran Değişim Fiyatları

İphone cep telefonunuzun garanti süresi doldu ise cep telefonu servisleri ekran değişim işlemi için fiyat politikası güder. Bu aşama ile muhatap olacak iseniz servis danışanına iphone cam değişim fiyatları hakkında geniş çaplı bilgi talep edebilirsiniz.

İphone ekran değişimi için Apple genel merkezinin lisanslamadığı cep telefonu servislerinde işlemi gerçekleştirecekseniz bu durum iphone cam değişim fiyatları politikasına tabii olacaktır. Hatta garanti süreniz devam ediyor ise yetkili servis dışında müdahale yapıldığından dolayı cep telefonunuzun garanti kapsamı dışında kalma ihtimali ne yazık ki barındıyor.

Yazımızın devamında iphone ekran değişim işlemlerini ücret dahilinde gerçekleştirdiğinizi varsayarak devam edeceğiz.

İphone cam değişim ücretleri iphone model ve ekran özelliklerine göre değişmektedir. Apple ürettiği her bir yeni modelde üst seviye özelliklere sahip cep telefonu ekranı kullandığından dolayı fiyatlar yeni modellerde artmaktadır. Genel ortalama baktığımızda ise iphone ekran değişim ücretleri 200 ila 2.000 TL arasında değişmektedir.

Piyasada varlığını sürdüren ve orijinal yedek parçasına nazaran fiyatı oldukça düşen yan sanayi iphone ekranları da bulunmaktadır. Örneğin 200 TL orijinal iphone ekran değişim ücretine sahip olan bir işlem 100 TL ücrete gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bu işlemlerin geçici çözümlere yol açtığı ve uzun vadede maddi ve manevi sorunlara yol açtığı gözlemlenmektedir.

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri yan sanayi ürünlerin kullanılmasını kesinlikle önermemektedir!

İphone Ekran Değişim Fiyatları

İphone Ekran Değişim Fiyatları