Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone Batarya Değişimi

Cep telefonlarını hayatımıza Motorola soktu diyebiliriz. 1983 yılında çıkardıkları Motorola DynaTAC 8000X ile taşıyabildiğimiz telefonlar artık hayatımıza girmişti bile. Kısa sürede teknoloji markaları atılım gerçekleştirerek, bizleri bir teknoloji çağına sokmayı başardılar. Artık her şey saniyeler içerisinde gerçekleşiyor adeta ışık hızına meydan okuyorduk. Rize Platin Bilgisayar hizmetleri cep telefonlarının ilk çıktığı günden bu yana tüm teknik verileri inceleyerek, gelişimini bu yolda sürdürdü. Fakat ortada bir sorun vardı. Kullanıcılar günümüzde dahi cep telefonu pil arızası ile karşı karşıya kalıyordu. Peki cep telefonu özellikleri bu kadar ileriye gitmişken neden cep telefonu pilleri arızalanıyor? Cep telefonu pili neden şişiyor?

Çok sık olarak aldığı şikayetler doğrultusunda yaklaşık 10 yıllık süreçte bu soruna çözüm üretmek için var gücüyle çalışan Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, Rize bölgesinde çözümleriyle adeta çağ atlatan bir Cep Telefonu Yetkili Servisi oldu. Kullanıcıların sorunlarını özümseyip hızlı ve kalıcı çözümler sunarak, memnuniyetlerini yükseklerde tutmayı başardı. Artık Rize’de İphone pil değişimi denince akla ilk gelen iphone yetkili servisi olma unvanını kendinde barındırıyor.

Sizde alanında uzman teknik servis kadrosu ile görüşerek detaylı bilgi edinebiliriz. İphone arıza ve teknik destek talepleriniz için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Kullanıcıları bilinçlendirmeyi prensip haline getirerek sizlere iphone pil sorunları hakkında bilgiler sunacağız. Yazımızda genel itibari ile İphone Pil Arızası Nasıl giderilir? İphone Pil Değişimi Nasıl Yapılır? Gibi sorulara cevap arayacağız.

 

  1. Iphone Pil Arızası Nasıl Anlaşılır?
  2. Iphone Pil Ömrü Ne Kadardır?
  3. Iphone Pil Kontrolü
  4. Iphone Pil Tüketimi
  5. Iphone Pil Şişmesi
  6. Rize’de Iphone Yetkili Servisi
  7. Iphone Pil Değişimi Nasıl Yapılır?
  8. Iphone Cep Telefonu Modelleri
  9. Iphone Pil Değişim Ücretleri
  10. Iphone Yetkili Servis Hizmetini Nerede Sağlıyoruz?

 

Iphone Pil Arızası Nasıl Anlaşılır?

Yapı olarak doğada bulunan her pilin bir yeniden doldurulma kapasitesi bulunur. Kimi pillerde bu doldurma kat sayısı yüksek iken kimi pillerde bu kat sayı daha düşüktür. Bunun sebebi pil (batarya) ham maddesidir. Belli bir doldurma kat sayısına ulaşan piller verimli çalışma ömrünü tamamlayarak değişime ihtiyaç duyar. Kullanıcılar için uyarı! Ömrünü tamamlamış pillerin verimi oldukça düşer ve kullanımına devam etmek fiziksel tehlikelere yol açabilir.

Rize İphone Yetkili Servisi

Rize İphone Yetkili Servisi

Iphone Pil Ömrü Ne Kadardır?

Iphone modelleri Li-on (Lityum İyon) cinsi batarya kullanır. Apple genel merkezinin, test laboratuvarlarının yayınladığı verilere göre iphone pil ömrü ortalama 500 dolumdur. Bu da 2 seneye tekabül edebilir. Bu kat sayıdan sonra pil verimsizleşmeye başlar ve değişime ihtiyaç duyar. Pil tüketim ömrü ise, sağlıklı piller için, kullanılan uygulamalara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

Rize İphone Yetkili Servisi

Rize İphone Yetkili Servisi

Iphone Pil Kontrolü

Iphone modelleri, pil durumunu kontrol etmenize yazılımsal olarak olanak veriyor. Öncelikle Iphone arayüzünü açarak ayarlar bölümüne geçin. Batarya (Pil) bölümüne tıklayın. Kapasite kısmına tıklayarak, pil grafiğine erişebilirsiniz. Bu kısımda verimsiz veya anormal bir grafik ile karşılaşmanız durumunda Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri tarafından destek hizmeti almanızda yarar olacaktır.

Iphone Pil Tüketimi

Cep telefonu pil arızasının bulunduğunu anlamanın en basit yolu tam olarak şarj edilmiş pilin dayanım süresini takip etmektedir. Kullanmaya ilk başladığınız dönemlerde cep telefonu şarjı 2 gün sürerken artık 1 gün hatta yarım gün dahi tekrar şarj etme ihtiyacı duyuyorsanız, cep telefonu pili ömrünü tamamlamış demektir. Aksi bir durum yaşamamak adına bir teknik destek almanızda yarar olabilir.

İphone Güç Tüketimi

İphone Güç Tüketimi

 

İphone Pil Şişmesi

En sık rastlanan pil arızalarının ikincisi sırasında pil şişmesi bulunuyor. Arka kapağı açılan telefonlarda bunu anlamak oldukça basit. Fakat İphone’da arka kapak açılmadığı için çoğu zaman bu durumu fark etmeyebilirsiniz. Sebebi ise kapağı açılmayan cep telefonlarında pil ve arka kapak bölümünde bir boşluk mevcuttur. Pil şişme yaşansa dahi aradaki boşluk bu belirtinin dışarıdan gözükmesini önleyecektir. İphone şarj süreniz yine çok kısa süreler arasında değişkenlik gösteriyor aniden şarjınız bitiyor ise iphone pil şişme sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Uyarı: Pil şişme sorunu oldukça ciddi bir sorundur. Fiziksel yaralanmalara sebebiyet verebilir. Acilen çözüme kavuşturulmalıdır.

iphone pil şişmesi

iphone pil şişmesi

Rize’de Iphone Yetkili Servisi

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri iphone çıkış modellerinden bu yana yakın takibini bir an olsun bırakmayarak tüm teknolojik gelişmelerden haberdar olmayı ihmal etmedi. Rize’de yetkili iphone servisi unvanı ile kullanıcılara hızlı ve kaliteli çözümler sunmaya devam ediyor.

Cep Telefonu servis bölümünde yer alan Teknikerlerin tamamı yetkili tekniker unvanına sahiptir. Alanında eğitimlerini tamamlayarak hem teorik hem pratik bilgiye hakimiyetleri oldukça yüksektir. Kullanıcılar arzu ederlerse yetkili servis hakkında Rize Merkez’de bulunan Platin Bilgisayar Hizmetlerini yerinde ziyaret edebilir. Ziyaretleri çerçevesinde onarımı süren cihazlar eşliğinde, Iphone hakkında teknik bilgi sahibi olurlar.

Yetkili iphone servisi olarak geniş orijinal yedek parça ve aksesuar yelpazesi ile çözümlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirerek, kullanıcılara önerilerde bulunur.

Sizde alanında uzman teknik servis kadrosu ile görüşerek detaylı bilgi edinebiliriz. İphone arıza ve teknik destek talepleriniz için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Rize'de iphone yetkili servisi

Rize’de iphone yetkili servisi

 

Iphone Pil Değişimi Nasıl Yapılır?

Arızalı iphone cep telefonu yetkili servise teslim edilir. Yetkili Tekniker arızalı cihazınızı form ve onayınız karşılığında teslim alır. Yetkili Tekniker, cep telefonu servisi bölümünde arızalı iphone üzerinde çalışmalara başlar. Dış kasa vidalarını özenle sökerek, vida haznesine koyar. Ardından dış kasayı, zarar vermemek üzere açar. Pil bağlantı vidalarını iç kasa üzerinde sökerek, pili, haznesinden çıkarır. Boş kalan pili haznesine orijinal iphone pilini dikkatle yerleştirir. Pil ile iç kasa arasındaki bağlantıları tamamlayarak, vidala montajını gerçekleştirir. Orijinal iphone yedek parçasının çalışıp çalışmadığının kontrolünü sağlar. Yedek parçanın sorunsuz olduğunu onayladıktan sonra dış kasayı kapatarak, vida montajı işlemini sağlar. İphone cep telefonunun sorunsuz çalıştığını son kez onaylar.

Iphone kullanıcısına servis hakkında bilgi verilerek, teslim alması beklenir. Yetkili Tekniker ve kullanıcı kontrollerini sağlar. Onaylanan iphone cep telefonu kullanıcıya teslim edilir.

Rize Merkez’de yer alan Platin Bilgisayar Hizmetleri, teknik servisi tüm onarım işlemlerini kendi servis sigortası altında tamamlar. Onarılan cep telefonlarının, servis sonrası garantisi Platin Bilgisayar Hizmetleri tarafından sağlanır.

 

Rize İphone Yetkili Servisi

Rize İphone Yetkili Servisi

 

Platin Bilgisayar Hizmetleri İle Cep Telefonunuz Emin Ellerde!

 

Iphone Cep Telefonu Modelleri

Rize yetkili iphone servisi olan Platin Bilgisayar Hizmetlerinin destek sağladığı iphone modelleri arasında; iphone xs, iphone xr, iphone x, iphone 8, iphone 7, iphone 6s, iphone 6, iphone 5s, iphone 5 ve diğer modeller yer alır.

 

Iphone Pil Değişim Ücreti

Iphone cep telefonu pil değişim ücretleri modelden modele farklılık göstermektedir. Size daha hızlı ve kalıcı bir çözüm bulabilmemiz adına 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Iphone Yetkili Servis Hizmetini Nerede Sağlıyoruz?

Rize’nin Merkez bölgesinde bulunan Platin Bilgisayar Hizmetleri Çarşı Mahallesi, Kanburoğlu Sokak, Numara: 1/C ‘ de yer alıyor. Her türlü cep telefonu talebiniz için sizleri teknik servisimizde misafir etmekten onur duyarız.

Platin Bilgisayar Hizmetleri Rize’nin; Merkez, Çayeli, Ardeşen, Pazar, Fındıklı, Kalkandere, Güneysu, İyidere, İkizdere, Derepazarı, Çamlıhemşin, Hemşin ilçelerine 7 gün 24 saat güler yüzlü ekibiyle teknik hizmet sağlamaya aralıksız devam etmektedir.

 

Haydi Gelin Iphone Cep Telefonları hakkında tüm teknik bilgiyi bizden öğrenin.

Yorum Yapmak İster misiniz?