Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

İphone 6 Kronik Ekran Sorunu

İphone 6 ve iphone 6S’lerde kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı kronik ekran sorunu çözümü genellikle iphone 6 ekran değişimi yolu ile sağlanıyor. Üretim hatası olarak nitelenen sorun ekranın sabit bir renk (yeşil) ile hata vermesi veya aniden ekranın kapanması ile karşımıza çıkıyor. Apple genel merkezi kullanıcıların üretim kaynaklı olarak böyle bir sorun ile karşı karşıya kalabileceklerini, sorunun çözümü için yazılım güncellemesi yayınladıklarını duyurmuştu. Buna rağmen bahsettiğimiz kronik sorun iphone’lar üzerinde fiziksel olarak gerçekleşiyor ve iphone 6 tamiri işlemine mecbur hale geliyor. Üretim kaynaklı kronik sorun yüzünden birçok kullanıcı telefon satıcılarını yani dolaylı yoldan Apple’ı Tüketici Hakları Mahkemesine dava etti bile. Cep telefonu kullanıcılarının yaşadıkları sorun için iphone 6 tamir fiyatları ne olacak?

İphone 6 Ekran Değişimi

İphone 6 Ekran Değişimi

İphone severler bu sorun ile iki şekilde karşılaşıyor. İphone ekranının sabit renge bürünmesi ve iç kasa ile ekran bölümünün arasında boşluk oluşması. İphone’nun ekranının kırmızı ekran hatasına dönmesi durumu yazılım güncellemesi ile çözülebiliyor. Çözüme ulaşmak için kullanıcılar iphone ayarlar bölümünden yazılım güncellemesini gerçekleştirerek kolayca çözüme ulaşabilir. Fakat iç kasa ile ekran bölümü arasında oluşan fiziksel boşluk için kullanıcıların hızlıca yetkili iphone servisine başvurmaları gerekiyor. Yapılan inceleme sonucu cep telefonu “iphone 6 tamiri” işlemine tabii tutuluyor. Bu işlem için ekranın sorunlu olmasından dolayı mecburen iphone 6 ekran değişimi işlemi gerçekleşiyor. Cep telefonu teknisyeni Retina HD ekranı kullanılan modelde orijinal yedek parça değişimini gerçekleştiriyor. Apple Genel Merkezi üretim kaynaklı sorununun giderilmesi için yetkili servislerin daha sıkı ve hassas çalışacağını duyurdu. Birçok iphone kullanıcısının ise tek bir ağızdan seslendirdiği şikayet var; Sıfır iphone 6 cep telefonu ile karşılaşılan kronik sorunda maddi ve manevi kaybımızı kim karşılayacak? Bir yandan da sorunun çözümü için iphone 6 tamir fiyatları servisler tarafından öngörülmeye başlandı.

İphone 6 Tamiri

İphone 6 Tamiri

Apple genel merkezinin açıklaması doğrultusunda kullanıcılar mazdarip oldukları bu üretim kaynaklı hata da yetkili servise başvurarak ücretsiz iphone 6 ekran değişimi ve iphone 6 tamiri işlemlerinden faydalanabiliyor. Garanti kapsamı dahilinde olan sorun, kimi servislerin iphone 6 tamir fiyatları ücretlendirmesi adı altında ücretli hale dönüşebiliyor. Kullanıcılar bu durumda bölgesinde yer alan Tüketici Hakları Mahkemesine başvurarak sorunlarına hızlıca çözüme kavuşturabiliyor. Tüketici Mahkemesine devredilen sorunlarda ise işlemlerin uzaması ve kullanıcıyı yıldırması söz konusu. Her ne kadar ücretsiz servis işlemi sağlanmış olsa da satış rakamlarına bakıldığında ise kronik sorunun Apple’ı milyonlarca dolar zarara uğrattığı aşikar.

İphone 6 ve iphone 6s ekran değişimleri için Rize yetkili cep telefonu ile 464 214 26 44 arayarak iletişime geçebilirsiniz.

İphone 6 Tamiri Fiyatları

İphone 6 Tamiri Fiyatları

Yorum Yapmak İster misiniz?