Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Huawei Telefon Tamiri Yaptırma

Huawei telefon tamiri yaptırma konusunda çekincesi olan kullanıcısı sayısı ne yazık ki oldukça fazla. Bunun önüne geçmek adına Rize cep telefonu servisi, Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Bu yazımızda Huawei cep telefonlarından bahsederek, servis işlemleri sırasında nasıl hareket etmeniz gerektiğine değineceğiz.

Son yıllarda oldukça etkili bir çıkış yapan Huawei, Türkiye cep telefonu piyasası içerisinde fiyat – performans karşılaştırması listenin başını çekenler arasında yer alıyor. Peki bu kadar rağbet gören Huawei telefon tamiri yaptırma işlemini nasıl gerçekleştirmeliyiz? Her cep telefonu üreticisinde olduğu gibi Huawei markasına da Dünya’nın her yerinde çeşitli yetkili servis işletmeleri açıklamıştır. Cep telefonunuzun garanti süresi boyunca garanti kapsamına kalmasını istiyorsanız bu süre zarfında tüm teknik işlemlerinizi lisanslı Huawei teknik servisinde yaptırmalısınız. Aksi halde cep telefonunuz garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Huawei Telefon Tamiri Yaptırma

Huawei Telefon Tamiri Yaptırma

Bunun için yapmanız gereken Huawei resmi internet sitesine girerek Türkiye içerisinde yer alan lisanslı cep telefonu teknik servisleri listesine göz atmak. Ardından lisanslı işletmenin açık adresini not alarak en kısa zamanda mobil cihazınızın sorunu ile ilgili başvuruda bulunmalısınız.  Bu aşamada cep telefonunuzun garanti belgesini yanınızda taşımanıza gerek yok. Teknolojinin de getirisi ile cep telefonunuzun seri numarası sistemde sorgulatılarak, garanti kapsamı hakkında bilgi teknik servisler tarafından kolaylıkla elde edilebiliyor.

Huawei cep telefonunuzun garanti süresi devam ediyor ise ikinci aşamada lisanslı teknik servis arızanın kullanıcı kaynaklı olup olmadığı kontrol edilir. Yaşanan cep telefonu sorunu kullanıcı kaynaklı ise ne yazık ki servis işlemleri için kullanıcıdan ücret talep edilebilir. Fakat cep telefonu arızanızın sebebi kullanıcı kaynaklı değil ise garanti kapsamı dahilinde ücretsiz onarım işlemi gerçekleştirilerek size teslim edilecektir.

Peki Huawei telefon tamiri yaptırma işlemleri nasıl gerçekleşir? Huawei cep telefonunu teslim etmenizin ardından alanında uzman cep telefonu teknisyeni ön inceleme işlemlerini gerçekleştirecektir. Ön inceleme işlemi sorunu cep telefonu kullanıcısına sorun ve onarım hakkında geri bildirim sağlanır. Bu aşamada cep telefonu kullanıcısı onay verdiği sürece onarım işlemleri devam eder. Onarım işlemlerin devamında teknisyen Huawei cep telefonunuz üzerinde detayları ile çalışır. Bu işlemler kimi zaman yazılımsal bir müdahale kimi zaman donanımsal bir müdahale olacaktır.  İşlemlerin tamamlanmasının ardından kullanıcıya tekrar geri bildirim sağlanarak işletmeye davet edilir ve teknisyen-kullanıcı işbirliği ile son kontroller yapılarak cep telefonu teslim edilir.

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri olarak, Rize ve çevre bölgelerde Huawei yetkili cep telefonu hizmeti sağlamaktadır. Detaylı bilgi için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Huawei Telefon Tamiri Yaptırma

Huawei Telefon Tamiri Yaptırma