Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Huawei Ekran Kırılması

Huawei ekran kırılması cep telefonu kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı kazaların en başında yer alıyor. Haliyle sık rastlanmasının sonucu olarak binlerce telefon yetkili teknik servislerde onarım sırası bekliyor. Her ne kadar hızlı şekilde çözülebilen bir sorun olsa dahi talebin fazla olması onarım süresini uzatabilmektedir. Süre hakkında detaylı bilgi edinebilmek için yetkili servise başvurarak bilgi alabilirsiniz.

  1. Huawei Ekran Kırılması Nedir?
  2. Huawei Ekran Neden Kırılır?
  3. Huawei Ekran Kırılmasına Önlem Almak Mümkün Mü?

Huawei Ekran Kırılması Nedir?

Huawei ekran kırılması mobil cihazların aldıkları darbe sonucu kırılması veya çatlamasıdır. Ekran kırılmasındaki sorun gün geçtikçe büyüyebilir. Fiziksel kanunlar gereği cam malzemesi üzerinde darbe sonucu gerçekleşen kırılma ve çatlama durumları süre uzadıkça ilerleyecektir. Bu sebep ile mobil cihazınızın ekranı kırılır veya çatlar ise hızlı bir şekilde değişim işlemini gerçekleştirin. Aksi halde cep telefonunuz üzerinde farklı sorunlar yaşanmasına sebep olabilirsiniz.

Huawei Ekran Neden Kırılır?

Her geçen gün gelişen cep telefonu teknolojisinde ne yazık ki ekran büyüklükleri de artıyor. Hassasiyetin sağlanması amacıyla kimi zaman ekran camının kalınlığının da azaltılması sonucu hem geniş yüzey alanı hem de ince et kalınlığı sebebi ile darbe dayanımı azalmaktadır. Bu sebeple gün geçtikçe ekran kırılması vakasına daha çok rastlanmaktadır.

Huawei Ekran Kırılması

Huawei Ekran Kırılması

Huawei Ekran Kırılmasına Önlem Almak Mümkün Mü?

Huawei ekran kırılması sorunu yaşamamak için her ne kadar resmi bir öneri olmasa da alternatif çözümler üretmek kısmen mümkün. Bunun en bariz olan cep telefonu piyasasında kırılmaz ekran camı olarak nitelenen malzemeyi ekrana yapıştırarak kullanmak. Bu malzeme ekrana gelecek olacak darbeyi emerek, cep telefonu ekranının en az zararı görmesini sağlıyor. Tabii bu darbe emiş gücü farklılık gösterebilir. Bu konuda kesin bilgi vermek ne yazık ki mümkün değil. Peki bu çözümün olumsuz yönü mevcut mu? Çözümün resmi olarak geliştirilmemiş olması elbette kullanım performansını etkileyen faktörler arasında olmasına sebep olacaktır. Unutmayın Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirilen mobil cihazlar bir bütün olarak test edilmektedir. Sizin ekran üzerine eklemlendireceğiniz herhangi bir malzeme bu performansını etkileyecektir. Kimileri bunu gözle görülemez olarak savunabilir. Bu kullanıcılar arasında farklılık gösterir. Sürekli olarak cep telefonu ile etkileşimde olan bireylerin hem malzeme eklenmiş hem de orijinal halde aynı cihazı denemelerini öneririz. Bu sayede aradaki farkı rahatlık ile anlayabilirsiniz. Tabii karar cep telefonu kullanıcısındadır. Huawei ekran kırılması sorunu yaşamak istemeyen birçok kullanıcı malzemeyi kullanmayı yeğleyebilir.

En verimli ve sağlıklı çözüm ise mobil cihazınızı olabildiğince dikkatli kullanmaktır. Elbette aksilikler karşınıza çıkacaktır. Bunu büyük bir problem haline getirmek yerine kısa sürede ekran onarım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei Ekran Kırılması

Huawei Ekran Kırılması