Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Huawei Ekran Kırılması Garantiye Girer Mi?

Huawei ekran kırılması garantiye girer mi? sorusu diğer cep telefonu kullanıcılarında olduğu gibi huawei marka cep telefonu kullanan cep telefonu kullanıcılarında da yer alıyor. Sıkça karşılaşılan ekran çatlama ve kırılma vakaları kullanıcıların zor anlar yaşamasına sebep oluyor. Bunun yanı sıra kimi kullanıcılar sorunun ardından uzunca bir süre cep telefonlarını kırık ekran ile kullanmaya devam ediyor. Bu durumun insan sağlığı için sakınca barındırmasından dolayı sizlere bu yazımızda Huawei ekran kırılması garantiye girer mi? sorusu üzerinden cevaplar vermeye çalışacağız.

Huawei cep telefonunuzu kullandığınız sırada talihsiz bir kaza sonucu elinizden düştü. Tekrar elinize cep telefonunuzu aldığınızda ekranın kırılmış olduğunu gördünüz. Bu durumda paniğe kapılmadan cep telefonunuzu güvenli duruma getirmelisiniz. Peki nedir bu güvenli durum? İlk aşamada ekranın durumunu inceleyin. Kırılma veya çatlamanın durumu nedir? Elinize zarar verecek şiddette bir kırılma söz konusu mu? Cep telefonu kırılmaya rağmen işlevini gerçekleştirebiliyor mu? Gibi sorulara yanıt arayın. Ardından ekranı kırık olan cep telefonunu sağlığınız için onarımı sağlanmadan şarj etmeyin. Teknolojik aletlerde yaşanan aksaklıklar ile farkında olmadığınız aksaklıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Huawei cep telefonunu güvenli hale getirdiniz. Sırada yetkili Huawei cep telefonu servisini tespit etme var. Bunun için en güncel bilgiye tabii ki Huawei resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Bunun için resmi internet sitesini ziyaret edin, ardından yetkili servis adresleri sayfasını görüntüleyin. Ardından bölgenize en yakın yetkili Huawei cep telefonu servisini belirleyerek, açık adresini kaydedin. Artık cep telefonunuzu nereye teslim edeceğinizi belirlediniz. Sırada yetkili servise onarım işlemlerini gerçekleştirmesi için cep telefonunuzu teslim etmeniz var. Fakat o aşamaya geçmeden yetkili servis konusuna değinmekte yarar var.

Huawei ekran kırılması garantiye girer mi?

Huawei ekran kırılması garantiye girer mi?

Neden Yetkili Huawei Servisi?

Bu sorunun yanıtı aslında başka bir soruda saklı. Huawei Ekran kırılması garantiye girer mi? Cep telefonunuzun garanti işlemlerinden faydalanmasını aynı zamanda garanti kapsamının sürmesini istiyorsanız, yetkili Huawei servisini tercih etmelisiniz. Aksi halde onarımınız lisans dışı bir işletmede olması gerektiği gibi yapılsa dahi garanti kapsamı dışında kalabilir.

Sıradaki işlem ile devam edelim. Yetkili Huawei servisinin yolunu tuttunuz. İşletme içerisinde ilk işleminiz arıza kayıt formunu doldurmak olacaktır. Kimi servislerde bu formu görevli doldurabilir. Ardından alanında uzman cep telefonu teknisyeni ön incelemesini gerçekleştirerek sorunun kaynağını ve çözüm yolunu size bildirecektir. Bu geri bildirim sırasında garanti kapsam koşullarını sağlıyor ise ekran değişimiz ücretsiz sağlamıyor ise ücret karşılığı değişim işlemini sağlayacaktır.

Huawei ekran kırılması garantiye girer mi?

Huawei ekran kırılması garantiye girer mi?