Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Huawei Ekran Kırıldı Garanti Kapsamında Mı?

Huawei ekran kırıldı garanti kapsamında mı? kaza sonucu cep telefonuna hasar veren kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorular arasında geliyor. Her ne kadar mobil cihaz ön inceleme işlemlerine tabi tutulmadan kesin bir şey söylemek pek mümkün olmasa da garanti kapsamı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Makalemizin detaylarına geçmeden önce göz gezdirmenizi istediğimiz yazılar mevcut. Ardından makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

Cep telefonu ekranlarının gitgide büyümesi ile birlikte ekran dayanım kat sayılarının azalması kaçınılmaz oluyor. Bu sebep ile darbe kuvvetinin az olmasına rağmen yaşanan ekran çatlama ve kırılma olaylarının önüne geçmek pek mümkün olmuyor. Cep telefonu kullanıcıları sorunun önüne geçmek amacıyla kırılmaz ekran olarak nitelendirilen aksesuarları kullanarak çözümler geliştiriyor. Fakat unutulmaması gereken mobil cihazlar tasarım aşamasında kullanıcıların sonradan ekleme olan aksesuarları hesaba katılmadan sonlanıyor. Bu yüzden cep telefonu ekranına eklemlenen koruyucu ekranlar ne yazık ki göz ile fark edilmese dahi performans düşüklüğüne sebep oluyor. Yine de cep telefonu kullanıcıları cep telefonu performans düşmesini ekran kırılmasına oranla yeğliyor.

Huawei Ekran Kırıldı Garanti Kapsamında Mı?

Huawei Ekran Kırıldı Garanti Kapsamında Mı?

Aldığınız tüm önlemlere rağmen cep telefonu ekranınız kırıldı ve Huawei ekran kırıldı garanti kapsamında mı? merak ediyorsunuz. Öncelik ile huawei ekranınız çatladığında ya da kırıldığında cep telefonunuzu hızlıca güvenli hale getirmelisiniz. Ekranın cam malzemesi fazla hasar gördü ise lütfen temastan kaçının ve bu durumda cep telefonunuzu şarj etmeyin. Ardından bölgenizde yer alan Huawei yetkili servisini tespit ederek, lisanslı işletmenin yolunu tutun.

Yetkili Huawei servisine giriş yaptığınızda yetkili sizden arıza kayıt formunu doldurmanızı talep edecektir. Form üzerinde gerekli bilgileri ve arıza şikayetinizi eksiksiz doldurarak yetkiliye teslim etmelisiniz. İşletme temsilcisi, arıza kayıt formunu ve mobil cihazınızı teslim alarak görevli cep telefonu teknisyenine teslim ederek ön inceleme işlemlerini başlatacaktır. İşletme görevlileri mobil cihazınızın seri numarası üzerinden sistemde sorgulama işlemi gerçekleştirecektir. Bu başlıkta onarım işlemlerinizin garanti kapsamında gerçekleşmesi için garanti süresi ve garanti kapsamı önemlidir.

Mobil cihazınızın garanti süresi devam ediyor ise işlemlerinizin garanti kapsamında sürmesinin ilk şartını tamamlamış olursunuz. Aksi halde ne yazık ki onarım işlemleriniz ücret tarifesine maruz kalacaktır. Huawei ekran kırıldı garanti kapsamında mı? sorusunun ikinci şartı ise kullanıcı hatası barındırıp barındırmadığı. Yaşanan sorunun kaynağı kullanıcı kaynaklı oluşmuş ise ne yazık ki yetkili cep telefonu servisi ne yazık ki onarım işlemleri için sizden ücret talep edebilir. Bu konuda kesin bilgi almak için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Huawei Ekran Kırıldı Garanti Kapsamında Mı?

Huawei Ekran Kırıldı Garanti Kapsamında Mı?