Veriler yükleniyor...

Merkez/RİZE

Çarşı Mh.Kanburoğlu Sok.No:1/c

Cep Telefonu Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Cep telefonu tarihine baktığımız da ilk modelden bu yana 35 yıl geçtiğini görüyoruz fakat hayatımızın bizzat içinde yer alması hemen hemen 10 seneyi buluyor diyebiliriz. Cep telefonları henüz yaşamımızda bu kadar yeni iken bir kullanıcının yeterince tecrübeliyim demesi pek mümkün olmayacaktır. Sürekli gelişen ve kendini yenilen teknoloji dünyasında kendini yenilemekte artık zorunlu hale gelmiştir. Bu durumu kendine ilke haline getirmiş olan Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, yetkili Rize cep telefonu servisi unvanıyla kesintisiz hizmetini sürdürmekte. Yaşanan cep telefonu arızalarını alanında uzman ekibi ile birlikte çözüme kavuşturmak ile kalmıyor, kullanıcıları sorunlar hakkında bilinçlendirerek, bilinçli kullanıcı olmalarını sağlıyor.

Kullanıcıların yaşamlarının her anında yanında olan cep telefonları yılda ortalama 2 defa arıza vakası ile karşılaşmaktadır. Bu cep telefonu arızaları kimi zaman kullanıcı müdahalesine izin verirken kimi zaman cep telefonu teknik servisinin müdahalesine mecbur kalmaktadır. Bu noktada kullanıcılara düşen yatırım yaptıkları cep telefonlarını güvenilir bir teknik servise teslim etmektedir. Günümüzde cep telefonu teknik servisi sayısı oldukça artsa da alanında yetkin bir servis bulmak kimi zaman güç olmaktadır. Kimi zaman alanında yetkin olmayan yerlere teslim edilen cep telefonları geçici çözümlere kavuşmakla beraber uzun vadede sorun devam etmektedir. Bu durum öyle boyutlara ulaşmaktadır ki içinde bulunduğu arızadan daha büyük bir arıza ile karşılaşabilir. Kullanıcıların zor durumda kalmamaları adına yapması gerekenleri bu yazımızda derledik.

Genel itibari ile yazımızda Cep telefonu teknik servisi nasıl seçilir? Cep telefonu Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Rize’de cep telefonu servisini nasıl bulabilirim? Gibi konulara odaklanacağız.

 

 1. Cep Telefonu Teknik Servisi Nedir?
 2. Yetkili Teknik Servisi Nasıl Bulabilirim?
 3. Rize Cep Telefonu Servisi
 4. Cep Telefonu Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
 5. Yetkili Teknik Servis Kontrolü
 6. Orijinal Yedek Parça
 7. Servis Sürecince Sigorta
 8. Servis Sonrası Parça Garantisi
 9. Teknik Servis Donanımsal Yeterliliği
 10. Uzman Teknik Servis Ekibi
 11. Teknik Servis Kullanıcı Memnuniyeti
 12. Yetkili Servis Web Sitesi

 

Cep Telefonu Teknik Servisi Nedir?

Cep telefonu sektöründe bulunan onlarca marka ve yüzlerce modele teknik destek sağlayan birimlere Cep telefonu teknik servisi adı verilir. Markalar günümüzde hem kendi teknik servislerini barındırmakta  hem de eğitimleri doğrultusunda cep telefonu yetkili servisi unvanı vermekte. Özellikle APPLE ve SAMSUNG bu hususta oldukça önemli adımlar atıp, kullanıcı memnuniyetini en üst seviyeye çıkartacak bir dizi önlem alıyor. Bu önlemler arasında servis içerisinde çalışan teknik ekibinden eğitimli olmasından başlayarak çalışma alanlarında bir takım gereklilikler yer alıyor. Seçeceğiniz servis, yetkili cep telefonu servisi unvanını bünyesinde barındırıyor ise şartların büyük çoğunluğunu karşılıyor demektir.

 

Samsung Cep Telefonu Ekran Değişimi

Samsung Cep Telefonu Ekran Değişimi

 

Yetkili Teknik Servisi Nasıl Bulabilirim?

Cep telefonu markaları genellikle kendi web siteleri üzerinden yetkili teknik servislerin listesini barındırır. Bu yolla cep telefonu markanızın web sitesine giriş yaparak, yetkili teknik servis bölümünden size en yakın servisi kolaylıkla bulabilirsiniz. Anlık olarak internet bağlatınız bulunmuyor ise markanızın müşteri hizmetlerini arayarak ya da cep telefonu ile gelen garanti belgesine göz gezdirebilirsiniz.

*Teknoloji üreticileri yetkili servislerin adreslerini internet adreslerinde ve garanti belgesi kılavuzlarında yer alan listeler de tarafınıza ulaştırır.

**Örneğin Apple teknik servis işlemleri için önce randevu almanızı isteyebilir. Teknik servis prosedürlerini inceleyerek adımlar atmanız hızlı ve kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirmenizi olanaklı kılacaktır.

 

Rize Cep Telefonu Servisi

Arama motorlarında araştırma yaptığınızda Rize bölgesinde fazla sayıda teknik servis olduğunu görebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken seçeneklerden biri yetkili olup olmadıkları. (Diğer seçenekleri yazının ilerleyen bölümlerinde ileteceğiz.) Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, Rize cep telefonu yetkili servisi unvanı ile sizlere hizmet vermektedir. Arıza ve onarım işlemlerinizi uzman ekibi ile hızlı ve kalıcı şekilde gerçekleştirir. Detaylı bilgi almak için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Rize Telefon Teknik Servis

Cep Telefonu Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Yetkili Teknik Servis Kontrolü

Tercih edeceğiniz cep telefonu servisi, cep telefonu markanız yetkili servisi olmalıdır. Yazının başında da değindiğimiz gibi yetkili servis olup olmadığını kontrol etmek için markanızın web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Yetkili Servis unvanına sahip olan iş yerleri, markaların belirli prosedürlerinden geçmek zorundadır. Çünkü teknik servis ile yaşayacağınız herhangi bir sorun cep telefonu üreticisi ile yaşayacağınız bir soruna tekabül eder.

Yetkili servislerin her adımı sistemsel olarak ilerler ve işlemler havuz sistemine bildirilir. Bu sayede hem cep telefonu üreticisi adımlardan haberdar olur, hem de kullanıcı arızalı cep telefonunun ne aşamalardan geçtiği hakkında bilgilendirilir.

Yetkili Teknik Servis unvanına sahip olmayan iş yerlerinde ise –her zaman aksilik yaşamamak ile beraber- cep telefonu telefon üreticisi ile bir bağınız kalmamaktadır. Hatta garanti süresi içerisinde yetkili servis kullanmamak ilerleyen süreçte oldukça ağır koşullar ile karşı karşıya kalmanıza sebebiyet verebilir. Günümüzde üreticiler garanti süreleri içerisinde yetkili servis dışında donanımsal ve yazılımsal müdahaleyi garanti kapsamı dışında sayıyor. Böylelikle cep telefonu garantisi devam ederken, garanti koşullarını yerine getirmediğiniz için, artık garanti hizmetlerinden yararlanamıyorsunuz. Teknoloji üreticilerinin bu adımı atmalarında ki başlıca etmen cep telefonu arızalarına hatalı çözümlerin önüne geçmek olduğu belirtiliyor.

 

Samsung Cep Telefonu Ekran Değişimi

Samsung Cep Telefonu Ekran Değişimi

 

Orijinal Yedek Parça

Yaşanan donanımsal arıza durumlarında gerçekleştirilecek cep telefonu parça değişimleri, orijinal yedek parça vasfında olmalıdır. Yetkili teknik servisler bu prosedürü uygulamak zorundadır. Bu sebeple birinci seçeneği barındıran servisler mecburen ikinci seçeneği de uygulamaktadır. Yan sanayi olarak nitelendirilen orijinal olmayan yedek parçalar fiyat bazında uygun olmasına rağmen kısa vadede yeni bir arızaya sebebiyet verebilir. Araştırmalar gösteriyor ki kısa vadede cep telefonu arızası yaşayan kullanıcılar hem manevi hem de maddi olarak yıpranıyor. İlk aşama da ucuz ürün kullanmak size cazip gelebilir fakat uzun vadede düşünmek hem ruhunuza hem cebinize yarar katar.

Örneğin, samsung cep telefonu ekran değişimi işleminde kullanılan ekran samsung yedek parçası olmalıdır. Aksi halde sorununuz kısa vadede tekrar edebilir.

Rize cep telefonu teknik servisi cep telefonu arızalarının onarımında orijinal yedek parça değişimleri gerçekleştirir. Bu sayede kalıcı çözümler ortaya koyarak, müşteri memnuniyetini üst seviyede sağlar.

Rize İphone Yetkili Servisi

Rize İphone Yetkili Servisi

Servis Süresince Sigorta

Cep telefonunuz arızalandığında teslim ettiğiniz teknik servis, onarım süresi boyunca cep telefonunuzu kendi bünyesinde sigorta altına almalıdır. Servis sürecinde her ne kadar alanında uzman teknikerler tarafından müdahalede bulunulsa da insani hatalar meydana gelebilir. Servis sürecinde telefonunuzun sigorta altına alınması, aksilik yaşansa dahi sorun yaşamadan yeni cep telefonunuz ile yolunuza devam etmenizi olanaklı kılar. Bu seçenek hayati öneme sahiptir. Kullanıcılar onarım süresi boyunca bu hususa dikkat etmelidir.

Servis Sonrası Parça Garantisi

Onarılan cep telefonunuzun değişime uğrayan donanımı servis sonrası 24 ay parça garantisi altındadır. Bu sayede aynı donanımda yaşayacağınız sorunlar da hiçbir ücret ödemeden onarımın tekrarını sağlayabilirsiniz. Bu durumda lütfen servis işlemleri hakkında bir bilgilendirici evrak alarak saklayınız. Yüksek ihtimal ile tekrar yaşanan arızalarda yetkili servis sizden bir önce ki servis işlem evrakını talep edecektir. Evrak üzerinde değişimi sağlanan donanımın adı, kullanıcının adı, cep telefonu bilgileri ve onarım tarihi yer almalıdır. Kullanılan yan sanayi yedek parça ürünleri ise parça garantisine girmemektedir. (Parça garantisi, ürünün garanti süresi dışında işler.)

 

Teknik Servis Donanımsal Yeterliliği

Bir cep telefonu satın alarak kendinize yatırım yaptınız. O gün geldi çattı ve arızalanma sonucu cep telefonunuzu teknik servise götürmek zorunda kaldınız. Bu seçenek de en az diğer seçenekler kadar önemli. Teknik servisin, servis alanında barındırdığı donanımsal yeterlilik bir nevi kalitesini belirler. Bunun sebebi de siz elinizde ki olanaklar çerçevesinde arızaya müdahale de bulunabilirsiniz.

Servisin gerekli olan donanımlara sahip olması cep telefonu arızalarına hızlı ve kalıcı çözümler üretebilmeyi olanaklı kılar. Rize cep telefonu servisi olarak baktığımız da ise Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri, bünyesinde barındırdığı servis donanımları ile size tatmin edici çözümler sunar. Arızalı cep telefonlarınız uzman ekip eşliğinde, teknik servis donanımları ile analiz edilir ve sorunun kaynağı tespit edilir. Teknik destek talepleriniz için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Uzman Teknik Servis Ekibi

Arızalı ürüne müdahalede bulunan kişilerin telefon kullanıcılarından farklı olması gerekir. Bu sayede teknik servis unvanı alır. Alanında eğitimini tamamlamış ve yenilikler ile birlikte kendini sürekli güncelleyen bir teknik ekip her zaman kullanıcıları memnun etmiştir. Bilimsel müdahaleler dışında yapılan müdahaleler tamamen deneme yanılma yöntemidir ve cep telefonunuza ciddi hasarlar verebilir. Arızalı durumlarda cep telefonunuzu kesinlikle yetkili olmayan bireylere teslim etmeyin.

Platin Bilgisayar Hizmetleri

Rize Cep Telefonu Servisi

Teknik Servis Kullanıcı Memnuniyeti

Rize cep telefonu servisi hizmeti alacağınız yerin muhakkak onarım sonrası kullanıcı görüşlerine önem vermelisiniz. Bu aslında tüm seçenekleri doğrulayan ikinci bir aşamadır. Bu sayede servisin arızaya nasıl çözüm getirdiğinden tutun, kullanıcıya davranışı ve servis garantisine kadar diğer hususlarda bilgi edinmenizi olanaklı kılar.

Peki cep telefonu servisi kullanıcı yorumlarına nasıl ulaşabilirim? Bunun birkaç yolu mevcut. Öncelikle belirlediğiniz cep telefonu servisini arama motorlarında aratın. Birinci yol da haritalar bölümünde teknik servisi bulduğunuzda sol köşede kullanıcı yorumlarını rahatlıkla görebilirsiniz. İkinci yol Teknik Servisin sosyal medya hesaplarını inceleyin. Sosyal medya günümüzde inanılmaz bir güce sahip. Yetkili Servisin sosyal medya hesaplarından kolayca kullanıcı yorumlarına ulaşabilirsiniz. Üçüncü yol şikayet sitelerini incelemek. Halihazırda kullanıcılar marka ve firmalardan yaşadıkları şikayetleri şikayet sitelerinden belirtebiliyor. Bu platformlarda bulunan şikayetleri inceleyerek, cep telefonu servisi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Rize Samsung Yetkili Servisi

Yetkili Servis Web Sitesi

Cep telefonu yetkili servisinin bir web sitesinin olması işine gösterdiği özeni ortaya koyar. Böylelikle yayımladığı yazılar ile kullanıcıları bilgilendirerek bilinçli telefon kullanıcıları olmalarını sağlar. Bu bir nevi güvenilir cep telefonu servisi olduğu kanıtlar niteliktedir. Rize cep telefonu servisi unvanı ile Platin Bilgisayar Hizmetleri, web sitesi aracılığı sayesinde kullanıcıları ile sürekli olarak etkileşim halindedir. Teknik destek talepleriniz için 464 214 26 44 numarayı arayarak veya iletişim bölümünden destek talebinde bulunabilirsiniz.

Son Söz

Bu yazımızda Rize Teknik Servisi olarak sizlere yetkili cep telefonu servisini nasıl seçebileceğinizi aktardık. Yukarıda bulunan adımları uygulayarak memnun olabileceğiniz hizmetler alabilirsiniz. Seçenekleri elbette daha da çeşitlendirmek sizin elinizde bulunur. Unutmayın, cep telefonu kullanıcıları arızalarında verimli onarım çözümleri almalıdır. Cep telefonunuza değer vermeyen yetkili servis noktalarını kullanmak zorunda değilsiniz.

 

Rize Platin Bilgisayar Hizmetleri İle Cep Telefonunuz Emin Ellerde!

 

Fiyat Politikası - Rize Platin Bilgisayar

 

Rize Cep Telefonu Servisine ulaşmak için:

464 214 26 44

545 283 00 53

 

 

 

 

Yorum Yapmak İster misiniz?